Del Potro sa odhlásil z Australian Open, nechce riskovať

Juan Martín Del Potro
Argentínsky tenista Juan Martín Del Potro. Foto: SITA/AP

MELBOURNE 18. januára (WEBNOVINY) – Argentínčan Juan Martín Del Potro napokon odvolal svoju účasť na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open v Melbourne. Dvadsaťšesťročný takmer dvojmetrový hráč opäť pocítil bolesť v operovanom zápästí ľavej ruky počas turnaja v Sydney, ktorý bol jeho návratom na súťažné dvorce po 10-mesačnej zdravotnej odmlke. Dokráčal tam do štvrťfinále, v ktorom podľahol neskoršiemu finalistovi Michailovi Kukuškinovi z Kazachstanu.

„Musel som urobiť toto rozhodnutie, lebo nechcem riskovať komplikácie v ďalšej kariére. Nie je to nič nové, ani nebezpečné, ale ak by som nastúpil, nemuselo by to dopadnúť dobre,“ povedal Del Potro v nedeľu v Melbourne. Jeho súboj proti poľskému „bombardérovi“ a čerstvému spoludržiteľovi Hopmanovho pohára Jerzymu Janowiczovi mal byť pôvodne jedným zo šlágrov prvého kola dvojhry mužov na Australian Open. Namiesto Argentínčana bude Poliak čeliť 24-ročnému Japoncovi Hirokimu Morijovi.

Del Potro bol v roku 2010 na štvrtom mieste svetového rebríčka, o rok skôr ovládol US Open v New Yorku, čo je doteraz jeho jediné grandslamové víťazstvo. „Nie som ešte pripravený na to, aby som zvládol náročné možno aj päťsetové zápasy na grandslamovom turnaji. Bolo to ťažké rozhodnutie, ale radšej nech som neskôr zdravý,“ dodal Del Potro pre server ATP World Tour.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juan Martin Del Potro