Delobuch na Slovane objasnili, útok s mačetou zatiaľ nie

AC Sparta Praha
AC Sparta Praha dostala pokutu stotisíc korún za vhodený delobuch na hraciu plochu. Foto: youtube.com

BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) – Prípad delobuchu na futbalovom zápase bratislavského Slovana s Ružomberkom polícia objasnila, no incident s mačetou z toho istého dňa zatiaľ nevyriešili.

Útok s mačetou sa stal na zápase medzi Slovenským Grobom a Interom Bratislava 18. augusta. Páchateľ s mačetou vtedy zranil 46-ročného muža zo Slovenského Grobu.

„Polícia na prípade naďalej intenzívne pracuje. Obvinenie v tomto prípade dosiaľ vznesené nebolo,“ povedala agentúre SITA bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová.

Hneď po incidente policajti chytili troch podozrivých mužov vo veku 28, 24 a 36 rokov, ktorých predviedli na policajné oddelenie a neskôr prepustili. Deň po zápase polícia informovala, že začali trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva formou spolupáchateľstva. Poškodeného 46-ročného muža musel ošetriť lekár, zo zranení sa liečil približne desať dní.

V ten istý augustový deň sa hral aj zápas medzi klubmi ŠK Slovan Bratislava s MFK Ružomberok. Jeden z divákov hodil do sektoru hostí delobuch, zranenia utrpelo desať osôb, medzi nimi aj deväťročné dievčatko a 13-ročný chlapec. Výbuch tiež rozmetal dve plastové sedadlá.

Polícia v stredu 27. novembra informovala, že za tento skutok obvinili 20-ročného Tomáša. Mladík sa priznal a čin oľutoval. Na výsluch prišiel aj so svojim advokátom až v čase, keď už bolo jasné, že je jedným z hlavných podozrivých, povedal vtedy bratislavský krajský policajný riaditeľ Csaba Faragó. Za obzvlášť závažný zločin všeobecného ohrozenia môže Tomáš stráviť za mrežami desať až pätnásť rokov. V súčasnosti je vo väzbe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom