Demitra dvakrát skóroval a raz prihral

Demitra

MOSKVA 10. decembra (WEBNOVINY) – Jednou z hviezd piatkového diania v Kontinentálnej hokejovej lige bol aj slovenský útočník v drese Jaroslavľa Pavol Demitra. Skúsený už 36-ročný hokejista sa podieľal na hladkom víťazstve domácich nad Spartakom Moskva (6:1) dvoma gólmi a jednou asistenciou. Demitra zvyšoval v 35. min na 4:1 a o štyri minúty neskôr pečatil na konečných 6:1. Najproduktívnejší hráč tohtoročného olympijského turnaja vo Vancouveri zvýšil svoje bodové predstavenie v aktuálnej sezóne KHL na 6 gólov a 22 asistencií. Spokojný so svojím piatkovým výkonom mohol byť aj Jaroslav Obšut, ktorý rovnako ako Demitra zaznamenal tri body. Tridsaťštyriročný obranca prispel k triumfu Atlantu Mytišči nad Petrohradom 5:4 po predĺžení tromi asistenciami. V piatkových zápasoch sa spomedzi Slovákov zapísali do kanadského bodovania jednou asistenciou aj Michal Sersen z Jekaterinburgu, Jozef Stümpel z Minska a Tomáš Surový z Dinama Riga.

Výsledky piatkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Omsk – Čechov 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Jekaterinburg – Dinamo Minsk 5:2 (0:2, 3:0, 2:0) – Michal Sersen (Jekaterinburg) 0+1 – Jozef Stümpel (Minsk) 0+1

Chanty Mansijsk – OHK Dinamo Moskva 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Kazaň – CSKA Moskva 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Nižnekamsk – Dinamo Riga 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0) – Tomáš Surový (Riga) 0+1

Jaroslavľ – Spartak Moskva 6:1 (3:1, 3:0, 0:0) – Pavol Demitra (Jaroslavľ) 2+1

Nižnij Novgorod – Čerepovec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Mytišči – Petrohrad 5:4 po predĺž. (2:1, 1:1, 1:2 – 1:0) – Jaroslav Obšut (Mytišči) 0+3