Demonštranti v Poľsku zaútočili na chodca s tmavou pleťou

V Poľsku demonštranti proti migrantom fackali chodca s tmavou pokožkou
Demonštranti v Poľsku skandovali Celé Poľsko spieva s nami, Stop islamizácii Európy a tiež vulgárne slová namierené proti Európskej únii. Foto: SITA/AP

VARŠAVA 12. septembra (WebNoviny.sk) – Demonštranti naladení proti migrantom v sobotu v poľskom hlavnom meste Varšava udreli chodca s tmavou pokožkou, potom ich od neho odtiahli vlastní ochrankári, ktorých zabezpečili organizátori protestu. Svedkom incidentu sa stal fotograf tlačovej agentúry Reuters.

Obrazom: V Poľsku pochodovali tisíce ľudí proti migrantom a islamizácii

Demonštráciu organizovali okrem iných aj krajne pravicové skupiny Ruch Narodowy a ONR na protest proti plánom poľskej vlády prijať migrantov zo Sýrie a Afriky, aby tak vyhovela žiadosti Európskej komisie.

Video: V Poľsku protestovali tisíce ľudí proti islamizácii

Fotograf videl, ako sa niekoľko účastníkov demonštrácie, na ktorej sa zhromaždilo celkovo zopár tisíc ľudí, oddelilo od davu a začalo rozdávať údery okoloidúcemu človeku s tmavou pleťou.

Potom zasiahli ochrankári demonštrácie a útočníkov od obete odtrhli. Demonštranti skandovali „Celé Poľsko spieva s nami“, „Stop islamizácii Európy“ a tiež vulgárne slová namierené proti Európskej únii.

Malo by Slovensko prijať utečencov a pomôcť im?

Hovorca varšavskej polície Mariusz Mrozek informoval, že pochod bol „pokojný a bez incidentov“. Samostatnú demonštráciu vo Varšave usporiadalo v rovnakom čase aj niekoľko stoviek zástancov prijatia utečencov.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom