Deň Zeme v ZOO bude už po jedenásty raz

Karakalpakstan
Veselá ťava Foto: Vlado Dudlák

KOŠICE 22. apríla (WEBNOVINY) – Detská organizácia Frigo v spolupráci so Zoologickou záhradou (ZOO) Košice pripravili na posledný deň veľkonočných prázdnin, na utorok 26. apríla, už po jedenásty krát podujatie pri príležitosti Dňa Zeme. Ako informoval šéf organizácie Frigo Róbert Schwarcz, zaujímavý program začína o 14.30 v priestoroch amfiteátra košickej ZOO.

V programe sa predstavia deti z košických základných škôl, folklórny súbor Hanička, tanečný súbor Grimmy, tanečný súbor Arizonky, hudobná skupina Montana a ďalší účinkujúci. „Súčasťou programu bude aj krst zvieratka. Po krstných rodičoch, medzi ktorými v predošlých rokoch nechýbali NoName, Peter Cmorík, Katka Knechtová, Komajota, Nocadeň, či Marián Čekovský, sa úlohy krstnej mamy v tomto roku ujme speváčka Kristína. Jej krstniatkom bude mláďa ťavy dvojhrbej, ktorej speváčka vyberie meno a vysloví pre ňu prianie do života.

„Konanie podujatia pri príležitosti Dňa Zeme v priestoroch ZOO má okrem atraktivity prostredia aj veľký symbolický význam. Jednou z funkcií ZOO je aj snaha o zachovanie ohrozených a takmer vyhynutých druhov, čo je potrebné si uvedomiť najmä v súvislosti s ľudským konaním a jeho dôsledkami. Veríme, že sa nám opäť podarí atraktívnym programom nielen zaujať a prilákať návštevníkov, ale tiež im dať zopár námetov na zamyslenie a vyvolať v nich potrebu správať sa voči nášmu životnému prostrediu zodpovednejšie,“ uviedol Schwarcz.

Súčasťou podujatia budú aj rôzne hry, súťaže, maľovanie kriedou na asfalt a samozrejme autogramiáda Kristíny. Detská organizácia Frigo je moderné občianske združenie, ktorého hlavným cieľom je rozvoj vedomostí, zručností, talentu a postojov detí a mladých ľudí prostredníctvom zmysluplných mimoškolských aktivít. Hlavnou metódou je neformálne vzdelávanie a formami činnosti sú výlety, tábory, klubová a krúžková činnosť, kultúrne, športové, informačné, vzdelávacie a osvetové podujatia a projekty, súťaže, projekty pre školy a iné. Detská organizácia Frigo združuje v súčasnosti okolo päťsto členov. Na činnosti organizácie sa podieľa približne šesťdesiat dobrovoľníkov. Ročne sa podujatí zúčastní okolo desaťtisíc detí a mladých ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katka KnechtováMarián ČekovskýPeter Cmorik
Firmy a inštitúcie ZOO Košice