Derby pražských 'S' bolo dramatické, Slovák Hájovský dal gól

Sparta Praha
Derby pražských 'S' medzi Spartou a Slaviou sa skončilo so šťastným koncom pre 'rudých', ktorí zvíťazili tesne 2:1. Foto: SITA/AP

PRAHA 11. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový obranca Tomáš Hájovský rozhodol o víťazstve 1. FK Příbram v sobotňajšom dueli 23. kola českej Synot ligy nad Českými Budějovicami. Tridsaťdvaročný bek strelil v 47. minúte jediný gól stretnutia, keď po rohovom kope dorazil zblízka loptu do siete. Na opačnej strane videl v 62. minúte červenú kartu Slovák Jaroslav Machovec, ktorý dostal dve ŽK v rozpätí dvoch minút.

Večerné derby „pražských S“ medzi Spartou a Slaviou sa skončilo so šťastným koncom pre „rudých“, ktorí zvíťazili tesne 2:1. Rozhodujúci presný zásah dal minútu pred koncom obranca domácich Jakub Brabec, ktorý tak zažil hollywoodsky happy end a splnil si chlapčenský sen.

Najskôr obranca urobil chybu, vo štvrtej minúte nedokázal zastaviť rozbehnutého Milana Škodu, ktorý otvoril skóre. Minútu pred koncom však na všetko zabudol a rozhodol o výhre Sparty 2:1.

Brabec si splnil sen

„Derby je vždy veľký zápas a ja som si ho hneď na začiatku urobil ešte väčšie. Urobil som veľkú chybu, inkasovali sme, čo nás pre prvý polčas trocha oparilo. To najpodstatnejšie však prišlo v druhom polčase,“ povedal v rozhovore pre iDnes.cz Brabec.

„Prežívam veľkú radosť. Som od malička v Sparte, takže rozhodnúť derby so Slaviou v závere bol najväčší futbalový sen môj i celej rodiny. Je to asi najcennejší gól v mojej kariére,“ uviedol podľa iDnes.cz šťastný strelec, ktorý skóroval po štandardnej situácii.

Sparta stráca na Plzeň dva body

V pražskom derby sa presadil aj ďalší elitný zakončovateľ tejto sezóny najvyššej českej súťaže. Sparťan David Lafata po otváracom góle Milana Škodu v 66. min vyrovnal a dosiahol trinásty presný zásah. Sparta napokon vyhrala piate derby za sebou, na vedúcu Plzeň, ktorá hrá v nedeľu, má dvojbodové manko.

Slavia začala veľké pražské derby skvele, ale napokon sa duel pre zošívaných skončil biedne. „Nezaslúžili sme si prehrať. Zápas sme mali dobre rozohraný, v prvom polčase sme si okrem gólu vytvorili aj ďalšie šance. Bohužiaľ, nepremenili sme ich. V závere sme boli pod tlakom,“ smútil po stretnutí stredopoliar zošívaných Karel Piták.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 23. kola Synot ligy:
Sparta Praha – Slavia Praha 2:1 (0:1)

Góly: 66. Lafata, 89. J. Brabec – 4. Škoda

Ivan Schranz, Juraj Chvátal (obaja Sparta) a Matej Rakovan (Slavia) sedeli na lavičke náhradníkov

Jihlava – Dukla Praha 1:2 (1:1)

Góly: 13. Jánoš – 40. Polom, 53. Čajič

Peter Šulek odohral celý zápas, Vladimír Kukoľ (obaja Jihlava) nefiguroval v zápise o stretnutí. Lukáš Štetina a Jakub Považanec absolvovali celý duel, Martin Chudý sedel na lavičke náhradníkov, Róbert Kovaľ (všetci Dukla) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Mladá Boleslav – Liberec 1:1 (0:1)

Góly: 59. Ščuk – 4. Luckassen

Michal Ďuriš (Mladá Boleslav) hral od 46. minúty. Lukáš Hroššo odchytal celý zápas, Michal Obročník hral do 22. minúty, keď ho vystriedal Marek Bakoš, ten dostal v 44. minúte ŽK, Michal Breznaník hral do 59. minúty Tomáš Ďubek a Patrik Lukáč (všetci Liberec) sedeli na lavičke náhradníkov.

Příbram – České Budějovice 1:0 (0:0)

Góly: 47. HÁJOVSKÝ

Marián Kelemen a Tomáš Hájovský (obaja Příbram) absolvovali celý duel, Hájovský dal gól a v 31. minúte videl ŽK. Martin Chrien hral do 74. minúty, Jaroslav Machovec hral v základe a v 62. minúte dostal ČK po druhej ŽK, Matej Podstavek (všetci České Budějovice) nastúpil v 88. minúte.

1. Plzeň 22 18 2 2 50:16 56

2. Sparta Praha 23 17 3 3 40:10 54

3. Jablonec 23 15 5 3 45:16 50

4. Mladá Boleslav 23 11 4 8 33:26 37

5. Teplice 23 8 8 7 36:26 32

6. Dukla Praha 23 8 7 8 26:32 31

7. Slovácko 23 8 5 10 32:31 29

8. Příbram 23 8 5 10 26:34 29