Desať rád ako nakupovať vo výpredajoch

Obchod, nákup
Foto: Ilustračné foto SITA/Marián Peiger
Obchod
Foto: SITA/Marián Peiger
Obchod
Foto: SITA/Marián Peiger

V období, keď je nesmierne dôležité ušetriť čo najviac peňazí, sa výpredaje stávajú súčasťou nákupnej horúčky mnohých z nás.

Problém nastáva, keď vidina znížených cien spôsobí to, že v konečnom dôsledku minieme viac, ako sme plánovali a navyše často i na veci, ktoré v skutočnosti nechceme či nepotrebujeme. Je preto dobré vedieť sa pripraviť.

Tu je zoznam tipov a rád, ako na výpredaje:

1) Vopred si stanovte finančný rozpočet, do ktorého sa chcete či musíte zmestiť. Dodržte ho.

2) Odhliadnuc od lákavej ceny, kúpte si len to, čo naozaj potrebujete, alebo čo vám padne do oka na prvý pohľad.

3) Kúpte si veci, ktoré si inak, za plnú cenu, nemôžete (alebo nechcete) dovoliť.

4) Ak vám niečo nesedí už pri skúšaní v obchode, nebude vám to sedieť o nič lepšie ani doma. Na výhovorky typu „to je iba zlé svetlo v kabínke“ rýchlo zabudnite. Nikdy si nekupujte niečo, čo je vám malé. „Motivačné“ plavky, nohavice či blúzky len zaberú miesto v skrini a budú vám neustále pripomínať, že do nich nemáte postavu.

5) Vyhnite sa nákupu nudnej klasiky, ako sú kabáty, čierne nohavice do práce a podobne. Tá sa najlepšie nakupuje v iný, ako vianočný, čas.

6) Stráňte sa čohokoľvek, čo je nahádzané v košoch alebo na kopách. Tí, čo to tam nahádzali zjavne vedia, prečo tak urobili.

7) Vyhliadnite si dopredu, čo by ste chceli a svoju nákupnú energiu sústreďte v prvom rade na to.

8) Nekupujte bezhlavo všetko, čo vidíte len preto, že je na tom visačka ZĽAVA.

9) Ak nemáte nákupnú sebadisciplínu, vezmite so sebou niekoho ďalšieho, o kom viete, že vám pravdivo poradí.

10) Vždy sa uistite o možnosti reklamácie. Okrem konečného výpredaja by malo byť všetko, hoci i zlacnené, možné reklamovať.

Príspevok napísala popredná módna konzultantka Barbora Dudinská pôsobiaca v Toronte. Pôvodom Slovenka čitateľom portálu WEBNOVINY.sk prostredníctvom reportáží približuje najvýznamnejšie spoločenské podujatia vo svete súvisiace s módou a módnymi trendmi. Aktuálne novinky zo sveta módy prináša aj na jej oficiálnej webovej stránke http://www.barboradudinska.com/ .

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom