Desiati Myjavčania zničili Dunajskú Stredu, Trnava prehrala

Zlaté Moravce - Trnava
Martin Pribula z FC Vion Zlaté Moravce (v strede) a Srdan Grabež z FC Trnava (vpravo) počas 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - FC Trnava. Zlaté Moravce, 23. august 2013. Foto: SITA/Martin Havran

ZLATÉ MORAVCE 23. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská najvyššia futbalová súťaž v piatok začala dvoma zápasmi siedmeho kola.

FC ViOn Zlaté Moravce – FC Spartak Trnava 2:0 (2:0)

Góly: 10. L. Kováč, 15. Pintér, ŽK: 42. Chrappan – 49. Grabež, 63. Mikovič, 90.+ Augustíni, rozhodovali: Sedlák – Benko, Jankovič, 3420 divákov

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Chrappan, Pintér, A. Candrák – Obročník – Orávik, M. Babic, L. Kováč (87. Pavol Majerník), Pribula (90.+ Peter Farkaš) – L. Mihálik (70. Chren)

Trnava: Filipko – Janečka, Martin Tóth (46. Augustíni), Adámik, Grabež – K. Kuzma – Štepanovský (46. M. Vyskočil), R. Procházka, Hodek, Ján Chovanec (75. Vlasko) – Mikovič

Branislav Mráz (tréner Zlatých Moraviec): „Pre nás je to krásne víťazstvo, celý týždeň sme žili týmto stretnutím. Boli sme efektívni, a to nám prinieslo tri body. Najmä v ofenzíve nám chýba kvalita, ale verím, že keď sa uzdravia všetci hráči, bude to lepšie.“

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): „V prvom rade gratulujem Vion-u k víťazstvu. Nám sa nedarí vonku bodovať. Vstup do zápasu sme mali celkom slušný, ale po dvoch góloch domácich to už bolo len o ich dobre organizovanej obrane. Prehajdákali sme prvý polčas, druhý bol lepší, ale chcelo to kontaktný gól, ktorý neprešiel.“

Obrazom: Zlaté Moravce si poradili s Trnavou

Peter Chrappan z FC Vion Zlaté Moravce (vľavo) a Martin Miklovič z FC Trnava (vpravo) počas 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - FC Trnava. Zlaté Moravce, 23. august 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Strelec úvodného gólu Lukáš Kováč (vpravo) a Peter Oravík (vľavo) z FC Vion Zlaté Moravce počas 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - FC Trnava. Zlaté Moravce, 23. august 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Radosť hráčov z FC Vion Zlaté Moravce po úvodnom góle počas 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - FC Trnava. Zlaté Moravce, 23. august 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Michal Pintér z FC Vion Zlaté Moravce (vľavo), Jozef Adamík (v strede) a brankár Miroslav Filipko (vpravo) z FC Trnava počas 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - FC Trnava. Zlaté Moravce, 23. august 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Michal Pintér (vpredu) a Martin Babic (vzadu) z FC Vion Zlaté Moravce počas 7. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce - FC Trnava. Zlaté Moravce, 23. august 2013. Foto: SITA/Martin Havran

I. polčas

Vo výbornej atmosfére sa hral obojstranne otvorený futbal. V prvej streleckej príležitosti sa ocitol hosťujúci Kuzma, z dvanástich metrov nenamieril presne.

V 10. min Orávik potiahol loptu do pokutového územia, Pribulovu strelu obrana Spartaka stihla zblokovať, následný Kováčov pokus však už skončil za Filipkovým chrbtom – 1:0.

V 14. min Orávik strelou k pravej žrdi z priameho kopu vystrašil brankára hostí. Na následný Pribulov roh si vyskočil Pintér a prudkou hlavičkou poslal domácich do dvojgólového vedenia.

Skóre sa mohlo opäť meniť v 21. min, keď Mikovič vo vyloženej pozícii z 10 metrov trestuhodne napálil vedľa ľavej žrde.

V závere prvého polčasu agilný Lukáš Kováč posunul loptu Babicovi, ktorého strela z dobrých 20 m len tesne minula Filipkovu bránku.

II. polčas

Trnava vstúpila do druhého polčasu s dvomi zmenami v zostave. V 54. min Mikovič posunul loptu Jánovi Chovancovi, jeho strela z uhla však minula ľavú žrď Kuciakovej bránky.

Po hodine hry skúšal šťastie Procházka strelou z 12 m, Kuciaka ale neprekvapil.

V týchto fázach stretnutia domáci pozorne bránili. V 70. min Mikovič nabil Procházkovi, ten z hranice šestnástky netrafil bránku. Hostia sa neustále tlačili pred Kuciaka, ale strelecké príležitosti si utvárali len veľmi ťažko. V 76. min Augustíniho šancu s prehľadom zneškodnil Kuciak.

V hektickom závere si na Kuzmov roh v 87. min nabehol Vyskočil, domáci brankár jeho hlavičku reflexívne vyrazil na rohový kop. Keďže sa spartakovci nedokázali presadiť ani v päťminútovom nadstavenom čase, Zlatomoravčania dosiahli prvé domáce víťazstvo v aktuálnej sezóne.

Spartak Myjava – FK DAC Dunajská Streda 4:1 (1:0)

Góly: 28. Kukoľ, 53. Lukšík, 66. Siva, 78. Častulín – 72. Častulín (vlastný), ŽK: 6. M. Sedlák, 35. Beňo (obaja Dunajská Streda), ČK: 17. Kosík (Myjava) za faul v pokutovom území, rozhodovali: Šuniar – Balko, Poláček, 2321 divákov

Myjava: Solnička – Siva, Častulín, Kosík, Lukšík – Kukoľ, Pelegríni (72. Kuračka), T. Marček, E. Daniel (58. Šulek), Š. Pekár – Sládek (81. Ferenčík)

Dunajská Streda: Belic – Beňo, D. Hudák, Božoň, M. Sedlák (40. Matúš) – Velický, E. Ujlaky (78. Antunovič), Huber, Fodrek (61. I. Hodúr), Michal Gašparík – Mesanovič

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „Nepremenená penalta mala vplyv na vývoj zápasu. Ukázalo sa, že aj v oslabení sme dokázali vzdorovať Dunajskej Strede, nakoniec sme ju vysoko prevýšili. Dôležitý bol náš prvý gól. Chlapcom treba zagratulovať, perfektné výkony predviedli Pekár, Kukoľ a ďalší. Futbal hráčom chutil napriek tomu, že nás bolo o jedného menej. Ľudia sa bavili, čo je naše poslanie.“

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Gratulujem domácim. Bolo vidieť, že mali chuť. Pokutový kop môžeme nepremeniť, prístup hráčov si však neviem vysvetliť. Myjavčania boli ochotní behať, čo moji hráči neboli. Zvážim moje ďalšie pôsobenie pri mužstve. Nebudem viesť tím, ktorý bude fackovacím panákom. Na to rozhodnutie sa musím vyspať, v sobotu sa stretnem s majiteľmi.“

I. polčas

Myjavčania boli od úvodu aktívnejší, do šancí sa dostali Kukoľ a Pekár, no nemierili presne.

Jediná úspešná akcia hostí v prvom polčase prišla v 17. min, Kosík za faul na Mesanoviča v pokutovom území dostal červenú kartu. Nariadený pokutový kop však Velický nepremenil. V 20. min poslal domáci Daniel center na Sládeka, ten však netrafil bránku.

Myjavčania zužitkovali aktivitu v 28. min, Pekár našiel pred bránkou Kukoľa a ten v sklze prekonal Belica – 1:0. V 32. min Pelegríniho tvrdá strela nemierila presne.

II. polčas

Domáci hrajúci v početnej nevýhode boli aktívni aj v druhom polčase, osem minút po prestávke zvýšil na 2:0 Lukšík. V 57. min Kukoľ nedorazil do bránky razantnú Sládekovu strelu. Po hodine hry bol opäť v šanci Sládek, Belic však zneškodnil jeho šancu.

Na druhej strane vystrelil Matúš, no jeho pokus netrafil Solničkovu bránku. Tretí gól domácich pridal v 66. min Siva, presadil sa po rohovom kope. Dunajskostredčania znížili, keď domáci Marček nešťastne nastrelil svojho spoluhráča Častulína a lopta prelobovala Solničku. Častulín si pripísal aj druhý gól, tentokrát však už do správnej bránky – v 78. min skóroval po rohovom kope.