Foto: Desiatky hasičov pokračujú v likvidácii požiaru lístia a koreňového systému v Gaderskej doline

hasiči, Gaderská dolina
Hasiči pri požiari v Gaderskej doline v katastri obce Blatnica v okrese Martin. V lese vo veľmi nedostupnom teréne už niekoľko hodín horí listová hrabanka a korene. Bratislava, 19. október 2018. Foto: HAZZ
  • aktualizované 20. októbra, 15:12

BRATISLAVA 20. októbra (WebNoviny.sk) – Hasiči stále pokračujú v hasení požiaru hrabanky lístia a koreňového systému v lese v Gaderskej doline v katastri obce Blatnica (okres Martin).

Ako ďalej agentúru SITA informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, požiar vypukol vo veľmi nedostupnom teréne a doposiaľ zasiahol plochu približne päť a pol hektára.

V sobotu boli na hasenie pripravené dva vrtuľníky, ale pre nepriaznivé počasie doposiaľ nevzlietli. Profesionálnym hasičom pomáhajú už aj dobrovoľní hasiči. Momentálne sa požiar snaží zlikvidovať viac ako 50 hasičov.

Požiar vypukol vo štvrtok večer a rozšíril sa vo veľmi nedostupnom teréne, v ktorom hasiči začali hasiť pomocou genfovakov, pracovného náradia a vrtuľníka. Hasiči zhodili v piatok na požiarisko 75-tisíc litrov vody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom