Desmod v nedeľu otvorí R1 pre ľudí

R1 Nitra Tekovské Nemce
Novovybudovaná rýchlostná komunikácia R1 pred uvedením do prevádzky. Nitra, 21. september 2011. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 23. septembra (WEBNOVINY) – Po novovybudovanej rýchlostnej ceste R1 sa v nedeľu pri Nitre budú môcť prvý raz prejsť ľudia. Pre autá však zostane 46-kilometrový úsek medzi Nitrou a Tekovskými Nemcami uzavretý ešte zhruba mesiac. Cesta je pritom hotová a pripravená na užívanie. Spoločnosť Granvia, ktorá ju postavila, neodovzdala ministerstvu dopravy načas potrebnú dokumentáciu. Cestu mala podľa zmluvy odovzdať do predčasného užívania 28. septembra. Mesiac zdržania ju bude stáť okolo osem miliónov eur. Výstavba úseku trvala dva roky a stála 800 miliónov eur.

Rýchlostná cesta R1 pred otvorením

R1 Nitra Tekovské Nemce
Foto: SITA/Martin Havran Foto: SITA/Martin Havran
R1 Nitra Tekovské Nemce
Foto: SITA/Martin Havran Foto: SITA/Martin Havran
R1 Nitra Tekovské Nemce
Foto: SITA/Martin Havran Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran
R1 Nitra Tekovské Nemce
Foto: SITA/Martin Havran Foto: SITA/Martin Havran

Granvia v nedeľu organizuje ďakovné podujatie pre verejnosť a všetkých, ktorí sa podieľali na výstavbe cesty R1. Začne sa o 14:00 pri novovybudovanom stredisku správy a údržby na Selenci. Ukončenie stavených prác bude Granvia oslavovať s Desmodom, Mariánom Čekovským a Zdenkou Prednou, vystúpi aj Laci Strike & Street Dance Academy a folklórny súbor Furmani. Okrem toho sa budú môcť obyvatelia dozvedieť viac o projekte rýchlostnej cesty s názvom PR1BINA, pozrieť si stavebné mechanizmy a zásahy záchranných zložiek. Po novej ceste sa budú môcť prejsť pešo, na korčuliach či na bicykli. Na Selenec bude premávať kyvadlová doprava z nitrianskych sídlisk Klokočina, Čermáň, zo Zlatých Moraviec a z Hronského Beňadika so zastávkami v okolitých obciach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Laci Strike