Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie Detskej kliniky
Pohľad na zariadenie zrekonštruovanej Detskej kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny DFNsP pri príležitosti jej znovuotvorenia. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
7. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Detská nemocnica v Bratislave otvorila vynovenú kliniku

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Detská fakultná nemocnica s poliklinikou v Bratislave v utorok otvorila po rekonštrukcii Detskú kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny. V rámci rekonštrukcie vytvorili na klinike štyri izolačné boxy a dva samostatné izolačné boxy s HEPA filtráciou, ktoré zabezpečia prísne sterilné prostredie pre pacientov s náchylnosťou na infekcie. Na rekonštrukciu prispela najmä Nadácia Kvapka nádeje, ktorá nemocnici na tento účel darovala 293 100 eur. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa Detskej fakultnej nemocnice Dana Kamenická, nemocnica prispela čiastkou 19 000 eur.

„Boxový systém v intenzívnej starostlivosti o choré deti je v súčasnosti najmodernejším liečebným prístupom a pre pacienta aj personál zároveň aj najbezpečnejším riešením. Vážim si, že vďaka pomoci Nadácie Kvapka nádeje bude dostupný aj pre našich pacientov,“ povedal riaditeľ nemocnice Ladislav Kužela. Sterilitu v priestoroch kliniky pritom pomôže udržať aj výmena pôvodných keramických obkladov stien, ktoré nahradili antibakteriálnymi nátermi.

Boxy sú určené pre pacientov, ktorí potrebujú byť izolovaní v uzavretom sterilnom priestore, napríklad pre pacientov po transplantácii krvotvorných buniek či pacientov s onkologickými ochoreniami. V priestoroch pritom zabezpečujú klímou a filtráciou obranu pred spórami či mikroorganizmami, ktoré sú pre pacientov rizikové. Ako povedala primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene Júlia Horáková, izolačné sterilné boxy môžu u týchto detí výrazne minimalizovať výskyt závažných infekcií v období útlmu krvotvorby a poruchy imunity.

Otvorenie Detskej kliniky
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Odporúčané články

Pacienti ležia v našich nemocniciach kratšie, lôžok ubúda Zvýšenie minimálnej mzdy by mohlo nemocnice zruinovať

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...