Detva dostala licenciu, v Tipsport lige nahradí MHC Martin

HC 07 Detva

BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Hokejisti Detvy sa v sezóne 2017/2018 predstavia v najvyššej slovenskej súťaži Tipsport lige. Mužstvo spod Poľany získalo tipsportligovú licenciu od výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja. Jedinou zostávajúcou podmienkou je uhradenie licenčného poplatku.

V najvyššej domácej hokejovej súťaži Detva nahradila MHC Martin, ktorý sa dostal do veľkých finančných problémov a licenciu sa mu nepodarilo získať. Detva, ktorá o tipsportligovú miestenku neúspešne bojovala v play-out TL 2016/2017, predtým nikdy nehrala medzi domácou elitou.

Udeliť extraligovú licenciu na sezónu 2017/2018 tímu HC 07 Detva odporučil riadiaci orgán najvyššej slovenskej hokejovej súťaže spoločnosť Pro Hokej.

„Som veľmi spokojný, akým tempom prebiehajú úpravy infraštruktúry a prípravy Detvy na účinkovanie v Tipsport lige. Dnešným odporúčaním Tipsport liga definitívne otvára svoje dvere desiatemu účastníkovi pre nasledujúcu sezónu. Tímu HC Detva želám veľa športových úspechov,“ uviedol v prvej polovici augusta šéf súťaže Richard Lintner.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Lintner
Firmy a inštitúcie HC 07 Detva