Detva triumfovala na ľade Skalice, „Liptáci“ rozdrvili Michalovce šiestimi gólmi

Andrej Košarišťan
Brankár Andrej Košarišťan v drese MHK 32 Liptovský Mikuláš. Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer.

SKALICA 27. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili 5:1 na ľade HK Skalica v šiestom kole play-out najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Hostia sa zásluhou dvoch gólov Juraja Milého a zásahov Jozefa Tibenského, Michaila Kukleva a Ladislava Ščurka dostali do päťgólového vedenia. Za domácich znížil v 57. minúte na konečných 1:5 René Jarolín.

Tím spod Poľany má na svojom konte po triumfe v Skalici 12 bodov, Skaličania iba 3.

Tabuľka play-out Tipsport ligy 2017/2018

1. Liptovský Mikuláš 6 4 0 0 0 1 1 23:14 13
2. Detva 6 4 0 0 0 0 2 26:14 12
************************************************
3. Michalovce 6 2 0 1 0 0 3 16:25 8
4. Skalica 6 1 0 0 0 0 5 13:25 3

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili na domácom ľade 6:0 nad Duklou Michalovce v šiestom kole play-out najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018. Domáci rozhodli o svojom jednoznačnom triumfe v tretej tretine, v ktorej strelili štyri góly.

V priebehu siedmich minút skórovali Matúš Sukeľ, Vladimír Vybiral, Michal Uhrík a Branislav Rapáč. Mladší z bratov Rapáčovcov dosiahol gól aj prvej tretine, v druhej sa presadil aj skúsený Marek Uram. Ten do súťažného duelu nastúpil prvýkrát od 12. januára 2018.

Liptovský Mikuláš má na svojom konte trinásť bodov, Michalovčania osem.

Tipsport liga 2017/2018 – play-out – 6. kolo

• utorok

HK Skalica – HC 07 Detva 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Góly: 57. R. Jarolín (O. Janík, Kotzman) – 3. Tibenský (Martin Chovan, Belluš), 18. J. Milý (J. Žilka), 34. Kuklev (Martin Chovan), 42. Ščurko (Videlka), 53. J. Milý (J. Žilka, Matúš Chovan)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Müllner – Šefčík, M. Orolin, 752 divákov

Skalica: Košút – Škápik, Peter Horváth, Adrián Sloboda, Mikéska, O. Janík, A. Straka, Dufek, Kukliš – Vaškovič, Vereš, Hujsa – Kotzman, R. Jarolín, Janáč – Jurák, Schmidt, Okoličány – Kristián Kučera, Dmitriev, Kňazev
Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Sládok, Šimon, Macejko, Jendroľ – R. Gašpar, Surovka, Sitnikov – J. Milý, Matúš Chovan, J. Žilka – Videlka, Murček, L. Ščurko – Belluš, M. Surový, J. Tibenský – M. Róth

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Dukla Ingema Michalovce 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Góly: 4. B. Rápač (Nádašdi, Uram), 28. Uram (B. Rapáč, Nádašdi), 41. M. Sukeľ (L. Žiak), 44. Vybiral (Langhammer, L. Žiak), 45. Uhrík (Vybiral), 48. B. Rapáč (Piatka)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše M. Sukeľ 10 min za napádanie rozhodcov, A. Laco – Korenko (obaja 5+10+DKZ za bitku), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolin – Gajan, Gavalier

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nitriansky, Nádašdi, Moravčík, Pacalaj, Gründling, Nemec, Nechaj – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Vybiral, Langhammer, L. Žiak – A. Laco, Uhrík, Lištiak – Uram, Piatka, B. Rapáč
Michalovce: Trenčan (44. Juríček) – Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Meliško, Rusina, Dolgoš – Halás, Cútt, Solomončak – Mašlonka, Piatak, Balko – Jokeľ, Linet, Brezniak – Banovský, Toma, Hamráček – Mesaroš