Deutsche Bank začala vyšetrovanie, klienti mali prať peniaze

Deutsche Bank
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 7. júna (WEBNOVINY) – Spoločnosť Deutsche Bank skúma možné pranie špinavých peňazí niektorých svojich klientov v Rusku. Uviedla to v piatok agentúra Reuters s odvolaním sa na informované zdroje. Prešetrované transakcie sa uskutočňovali počas niekoľkých rokov a ich hodnota presahuje hranicu šesť miliárd amerických dolárov (1 EUR = 1,1218 USD).

Vnútorné prešetrovanie, ktoré banka vedie, je podľa dostupných informácií v začiatočnej fáze. Banka zopakovala svoje stanovisko z 20. mája a uviedla, že suspendovala malý počet obchodníkov v Moskve. Detaily o svojich podozreniach však neuviedla.

„Sľúbili sme, že udržíme vysoký štandard boja s podozrivými aktivitami a urobíme tvrdé opatrenia, ak nájdeme dôkazy o nelegálnej činnosti,“ uviedla banka. „Nekalá činnosť bola na strane klienta,“ dodala.

Podľa dostupných informácií banka prepustila troch zamestnancov. Zdroj agentúry Reuters ďalej uviedol, že na pranie špinavých peňazí použili subjekty „relatívne jednoduché transakcie“ vedené na rôznych miestach, pričom išlo o transakcie v dolároch a v eurách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Deutsche Bank