Deväť noviniek na Google+ a spustenie beta verzie

Google+
Foto: Google

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Stretnutia, alebo živé rozhovory až s desiatimi užívateľmi Google+ naraz, sa rozširujú o štyri extra úrovne interakcie, tzv. Stretnutia extra (angl. Hangouts with extras).

1. Screensharing (Zdieľanie obrazovky): užívateľ sa počas hovoru môže podeliť so všetkými zúčastnenými o to, čo má akurát na svojej obrazovke, alebo na čom pracuje.

2. Sketchpad: nástroj na spoločné maľovanie, vytváranie kresieb alebo zdieľanie poznámok so všetkými pripojenými užívateľmi.

3. Dokumenty Google: počas hovoru môže užívateľ písať, plánovať alebo čokoľvek prezentovať spolu s ostatnými účastníkmi stretnutia.

4. Named Hangouts (Pomenované stretnutia): slúžia na živú a verejnú diskusiu s ostatnými užívateľmi Google+.

Hangouts with extras
Hangouts with extras - screenshot Foto: Google

Ďalšími uvedenými novinkami v „Stretnutiach” sú:

5. Stretnutia pre mobily (angl. Mobile Hangouts): oddnes je možné sa na stretnutia pripojiť aj cez mobilný telefón s operačným systémom Android.

6. Stretnutia On Air (angl. Hangouts On Air): v rámci stretnutia sa môže pripojiť až desať účastníkov a vzájomne spolu komunikovať. Stretnutia On Air sú ale prístupné komukoľvek, tzn. aj tým, ktorí majú záujem takéto stretnutie len sledovať. Počet pozorovateľov takéhoto stretnutia bude zatiaľ obmedzený, pripojiť sa ale môže každý užívateľ Google+ alebo ktokoľvek, kto má k dispozícii YouTube odkaz.

7. Stretnutie API (angl. Hangouts API): pre vývojárov sprístupňuje Google základné vývojárske prostredie (APIs) na vytváranie aplikácií alebo hier pre Stretnutia (Hangouts).

8. Vyhľadávanie v rámci Google+

Google teraz umožňuje užívateľom Google+ vyhľadávať nielen v profiloch, ale aj prehľadávať celý relevantný obsah, ku ktorému má na Google+ oprávnenie.

Search
Vyhľadávanie - screenshot. Foto: Google

9. Beta verzia Google+

Na prihlásenie do Google+ oddnes nie sú nutné pozvánky. Pripojiť sa môže ktorýkoľvek plnoletý užívateľ (teda od 18 rokov a viac). Testovacia verzia bola k dispozícii 12 týždňov, počas ktorých sa projekt neustále zdokonaľoval. Predtým, než Google+ prejde do ostrej prevádzky, budú aj naďalej prebiehať ďalšie vylepšenia. Po novom môže ktokoľvek navštíviť stránku a prepojiť sa so svojimi priateľmi, rodinou alebo ľuďmi, ktorých chce mať nablízku.

Hangouts on air
Hangouts on Air - screenshot. Foto: Google

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie GoogleGoogle+