Deviaty gól Mariána Hossu nepomohol Chicagu zdolať Calgary

Hossa
Slovenský útočník Marián Hossa si pripísal v zápase proti Vancouveru body z troch asistencií. Foto: Ilustračné foto SITA, AP
CALGARY 19. novembra (WEBNOVINY) – Marián Hossa zaznamenal v piatkovom súboji zámorskej hokejovej NHL jeden gól na ľade Calgary, jeho Chicago však prehralo 2:5.

Slovenský reprezentant dosiahol svoj deviaty tohtosezónny zásah v 26. min, keď ho v priestore kruhov našiel Duncan Keith. Príklep trenčianskeho rodáka znamenal kontaktný gól „jastrabov“ na 2:3, no domáci ich už k ničomu nepustili a svoje víťazstvo poistili ešte dvoma presnými zásahmi.

„Je to skvelý úspech s veľmi silným súperom. Do zápasu sme vstúpili energicky a bojovali sme o výsledok od začiatku až do konca. Druhá tretina bola z nášho pohľadu výborná a práve ona v konečnom účtovaní rozhodla v náš prospech,“ uviedol krídelník kanadského mužstva René Bouque.

Carolina Hurricanes – Buffalo Sabres 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 14. Pominville (Vanek, Boyes)

Skvelý výkon brankára „šablí“

Buffalo uspelo v Caroline „chudobne“ 1:0, keď sa ako jediný presadil v prvej tretine Jason Pominville. Prvou hviezdou zápasu sa stal brankár „šablí“ Jhonas Enroth, ktorý kryl všetkých 34 striel domácich. V predošlom zápase s New Jersey pritom inkasoval z 19 pokusov až päťkrát.

„Je výborné zaznamenať takýto výsledok po čerstvom sklamaní. Chcel som sa z toho čo najskôr dostať a teší ma, že sa to podarilo,“ povedal nádejný gólman. Nováčika pochválil aj kouč Lindy Ruff: „Bol fantastický. Miestami mal aj neisté zákroky, ale celkovo nás veľmi podržal.“ Slovenský obranca Andrej Sekera odohral za Buffalo takmer 18 minút a do štatistík sa zapísal dvoma strelami.

Calgary Flames – Chicago Blackhawks 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly: 6. Stempniak (Tanguay, Brodie), 21. Bourque (Glencross, Hannan), 21. Byron (Horák), 32. Glencross (Bouwmeester, O. Jokinen), 47. Glencross (O. Jokinen) – 7. Stalberg (J. Toews, Leddy), 26. HOSSA (D. Keith, J. Toews)

Shootout Giguereho

Hlavnou persónou súboja Colorada s Dallasom bol veterán v bránke lavín Jean-Sébastien Giguere, ktorý mal výrazný podiel na víťazstve 3:0. Tridsaťštyriročný rodák z Montrealu zaznamenal svoje 235. víťazstvo v kariére, čo znamená, že sa v historických tabuľkách kanadsko-americkej profiligy posunul na 50. priečku.

„Čisté konto je vždy zásluhou celého tímu. Uvedomujem si, že budúcnosť patrí mladíkom a snažím sa prispieť svojimi skúsenosťami k ich napredovaniu,“ vyhlásil víťaz Stanleyho pohára z roku 2007.

Jedným z úspešných strelcov bol Paul Stastny, ktorý v 55. min zvýšil náskok Colorada na 2:0, keď kľačiac na kolenách dorazil do siete odrazený puk. Pre 25-ročného Američana to bol 334. bod v drese Avalanche, čím sa v hodnotení tímu pri zohľadnení bodov aj z čias Quebecu Nordiques posunul na 10. priečku. Neohrozeným lídrom je v tejto štatistike Joe Sakic (1641) pred Paulovým otcom Petrom (1048).

Colorado Avalanche – Dallas Stars 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 7. Kobasew (Wilson, Galliardi), 55. Paul Stastny (Landeskog, O´Brien), 60. Duchene (D. Jones Quincey)