Devínska N. Ves chce cyklomost, vypísala súťaž

Cyklista

BRATISLAVA 30. novembra (WEBNOVINY) – Bratislavská Devínska Nová Ves vypísala verejnú súťaž na projekt cyklomostu ponad rieku Morava, ktorý by mal spájať mestskú časť s rakúskym Schlosshofom (obec Engelhartstetten). Predpokladaná cena zákazky je 30 000 € bez DPH. Projekt by mal byť vypracovaný v roku 2010. Záujemcovia môžu zaslať svoje ponuky na adresu miestneho úradu Devínskej Novej Vsi na Novoveskej ulici 17/A, 843 10 Bratislava najneskôr do 8. decembra do 12:00, otváranie ponúk sa uskutoční 9. decembra o 9:00 v zasadačke úradu. Kontaktnou osobou je Valéria Floreková, informácie možno získať aj na e-mailovej adrese ovzp.mudnv@stonline.sk, amc.mcdnv@stonline.sk.

Most pre chodcov a cyklistov bude spájať rakúsky Schlosshof (obec Engelhartstetten) a bratislavskú mestskú časť Devínska Nová Ves. Za výstavbu nového oceľového mosta bude zodpovedné Dolné Rakúsko, Devínska Nová Ves preberá úlohu projektového partnera, kraj a hlavné mesto sú strategickými partnermi. Na rozpočet kraja nebude mať výstavba mosta dopad. Stavebné práce by sa mali začať v marci budúceho roku, ukončené by mali byť v marci 2011.

Okrem cyklomosta by mal ponad rieku Morava viesť ešte jeden most – cestný, ktorý bude spájať rakúsku obec Angern so slovenskou obcou Záhorská Ves. Most by mal pritom slúžiť ako náhrada existujúcej kompy. Zodpovednosť za plánovanie stavby, verejnú súťaž a výstavbu nového mosta prevzal Bratislavský kraj, slovenská strana je teda hlavným koordinátorom a Úrad krajinskej vlády Dolného Rakúska preberá úlohu projektového partnera. S výstavbou mostu sa plánuje začať v roku 2011, ukončený by mal byť do konca roku 2012. Kraj by mal prispieť na uskutočnenie stavby sumou približne jeden milión eur.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom