Diaľnice a rýchlostné cesty sú zjazdné, na severe Slovenska je na cestách kašovitý sneh

Sneh, cesta
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš

BRATISLAVA 29. december (WebNoviny.sk) – Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, okrem D1 v úsekoch Púchov – Považská Bystrica – Centrum, Poprad – Letisko – Matejovce a Hybe – Važec, D3 v úseku Poľana a R3 Trstená – Tvrdošín, Horná Štubňa a Sedliacka Dubová – Široká, kde je povrch vozoviek miestami pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu do 3 cm.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, na severnej polovici západného, stredného a z časti aj východného Slovenska je povrch vozoviek miestami pokrytý vrstvou čerstvého až utlačeného snehu do 5 cm. Na cestách III. triedy v obvode Nové Mesto nad Váhom, Krajné a Myjava je na vozovkách ciest miestami čerstvý až kašovitý sneh hrúbky 5 – 10 cm.

Znížená maximálna rýchlosť v tuneloch

Slovenská správa ciest na svojej stránke upozorňuje, že hmla, silný dážď alebo sneženie obmedzujú dohľadnosť do 100 m v lokalitách Poprad – letisko, Batizovce, Dolný Kubín, Sverepec, Čaňa, Važec, Svrčinovec, Čierne – Polesie, Nitra – Zobor, Moldava nad Bodvou, Dedova jama, Vrútky, Zeleneč, Beluša, Zavar, Šurany, Skalité, Čataj, Piešťany – Koslavce, Vlčkovce a Zálužie. Pre uviaznuté kamióny je prejazd po ceste II/517 Malá Veľká Čierna obmedzený.

V tuneloch Poľana, Svrčinovec a Považský Chlmec je pre tvorbu snehovej vrstvy na vozovke a nebezpečenstvo šmyku znížená maximálna povolená rýchlosť.

Donovaly uzavreté pre vozidlá nad 10 m dĺžky

Horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky 1-3 cm, okrem HP Soroška, Branisko, Ďurďošík, Dargov, Kremnické Bane, Dobšiná, Pusté Pole, Zbojská, Látky-Prašivá, Chorepa, Súľová, Grajnár a Klenov, ktoré majú povrch vozoviek mokré. HP Fačkov (cesta I/64 Fačkovské sedlo) je neprejazdný pre dva uviaznuté kamióny. HP Donovaly je uzatvorený pre vozidlá nad 10 m dĺžky z dôvodu hustého sneženia. HP Šútovce je uzatvorený pre vozidlá nad 10 m dĺžky.

Cesty II/549 Úhorná – Krásnohorské Podhradie a III/3227 Hrabušická Píla – Stratená sú uzatvorené pre všetku dopravu. Cesty sú v zimnom období neudržiavané.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SSC Slovenská správa ciest