Diaľničiari plánujú zrekonštruovať pruhy pri odpočívadle Hybe, práce by mali trvať sedem mesiacov

Diaľnica
Foto: ilustračné, SITA

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) plánuje zrekonštruovať odbočovacie a pripájacie pruhy na ľavostranné a pravostranné odpočívadlá Hybe na úseku diaľnice D1 Liptovský Hrádok – Hybe v okrese Liptovský Mikuláš.

Za stavebné práce plánované na sedem mesiacov predpokladá zaplatiť zhruba 1,19 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,42 mil. eur vrátane DPH). Vyplýva to z výzvy na predkladanie ponúk zverejnenej v piatok vo Vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Rekonštrukcia má podľa NDS zabezpečiť plynulé a bezpečné dopravné napojenie odpočívadiel Hybe bez obmedzenia jazdnej rýchlosti na priebežných jazdných pruhoch, na ktorých je v súčasnosti obmedzená jazdná rýchlosť na 80 a 100 kilometrov za hodinu.

Dôvodom tohto opatrenia sú nevyhovujúce šírkové a dĺžkové parametre jestvujúcich odbočovacích a pripájacích jazdných pruhov. Z klimatických dôvodov je tieto práce možné vykonávať počas sezóny letnej údržby od 1. apríla do 31. októbra.

Lehota na predkladanie a otváranie ponúk je 22. októbra, platiť musia minimálne do 31. augusta 2019. Uchádzači musia preukázať, že v predchádzajúcich piatich rokoch uskutočnili stavebné práce na cestnej infraštruktúre v celkovom objeme minimálne 750 tis. eur bez DPH. Zábezpeka na zabezpečenie viazanosti ponuky je požadovaná vo výške 30 tis. eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť