Video: Diaľnicou neďaleko letiska v Bologni otriasol výbuch, nehoda má dve obete a desiatky zranených

Výbuch, diaľnica, Bologna
Výbuch na diaľnici neďaleko letiska v Bologni si vyžiadal najmenej dve obete, 70 zranených Mnohí zo zranených majú ťažké popáleniny. Výbuch nastal po hromadnej havárii, ktorej súčasťou bolo aj nákladné auto prevážajúce horľaviny. Foto: Vigili Del Fuoco via AP.
  • aktualizované 6. augusta 21:20

MILÁNO 6. augusta (WebNoviny.sk) – Najmenej dve obete a 70 zranených si v pondelok vyžiadal výbuch na diaľnici neďaleko letiska v talianskej Bologni. Mnohí zo zranených majú ťažké popáleniny, informujú talianske médiá.

Nákladiak sa po náraze vznietil

K výbuchu došlo po tom, čo sa súčasťou hromadnej havárie na diaľničnom nadjazde stalo aj nákladné auto prevážajúce horľaviny, ktoré sa po náraze vznietilo.

Podľa talianskej súkromnej televízie Sky TG24 mnohé zranenia spôsobili úlomky skla z okien budov v tesnej blízkosti výbuchu.

Diaľnicu uzavreli v oboch smeroch

Na záberoch z miesta výbuchu bolo vidno mohutné plamene a neskôr hustý biely dym. Časť nadjazdu sa v dôsledku výbuchu zrútila a plamene dosiahli aj na neďaleké parkovisko, kde spôsobili následné výbuchy ďalších automobilov.

Zatiaľ nie je jasné, aký horľavý materiál nákladné auto prevážalo, podľa talianskej tlačovej agentúry ANSA to však bol skvapalnený ropný plyn (liquified petroleum gas – LPG).

Hasičom sa podarilo dostať plamene pod kontrolu až po troch hodinách. Diaľnicu uzavreli v oboch smeroch, polícia varuje vodičov v okolí výbuchu, aby si dávali pozor na zníženú viditeľnosť v súvislosti s plameňmi a dymom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom