Didier Deschamps je tretí v histórii s titulom majstra sveta v pozícii hráča aj trénera

Didier Deschamps
Tréner francúzskej reprezentácie Didier Deschamps s víťaznou trofejou po finále MS vo futbale 2018, v ktorom "Les Bleus" porazili Chorvátsko 4:2. Moskva, 15. júl 2018.
Tipsport tipujte3.jpg

MOSKVA 16. júla (WebNoviny.sk) – Kouč francúzskej futbalovej reprezentácie Didier Deschamps je tretí človek v histórii, kto dokázal získať titul svetového šampióna v pozícii hráča aj trénera. Pred ním sa to podarilo iba Mariovi Zagallovi a Franzovi Beckenbauerovi.

Na MS 1998 doviedol Deschamps „trikolóru“ k trofeji ako kapitán mužstva, v nedeľňajšom podvečernom finále na štadióne v moskovských Lužnikách v rámci vyvrcholenia MS 2018 v Rusku bol 49-ročný rodák z mesta Bayonne v pozícii šéfa realizačného tímu pri triumfe futbalistov Francúzska nad Chorvátskom 4:2.

Brazílčan Mario Jorge Lobo Zagallo sa ako hráč tešil z prvenstva „kanárikov“ na MS v rokoch 1958 a 1962, na poste trénera priviedol svojich zverencov až na vrchol v roku 1970. Nemecký „cisár“ Franz Beckenbauer v pozícii hráča získal titul svetového šampióna v roku 1974, ako tréner sa na lavičke Nemecka radoval v roku 1990.

Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Didier DeschampsFranz Beckenbauer