Dievčatá sú zdravé a pripravené, pochvaľuje si Lipták pred stretnutím s Brazíliou

Matej Lipták
Kapitán Slovenska Matej Lipták počas tlačovej konferencie pred stretnutím play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie tenisových reprezentačných družstiev žien 2019 medzi Slovenskom a Brazíliou. Bratislava, 17. apríl 2019. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 17. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenské tenisové reprezentantky čaká cez veľkonočný víkend (20. – 21. apríla) domáce play-off dôležité stretnutie s Brazílčankami o zotrvanie v II. svetovej skupine Pohára federácie 2020 reprezentačných družstiev.

Stretnutie sa odohrá na antuke v AXA Arene NTC v Bratislave a Slovenky sa pokúsia zachrániť v II. svetovej skupine, z ktorej zatiaľ naposledy vypadli v roku 2005 po prehre 1:4 v Thajsku.

Obe družstvá čaká premiérový vzájomný duel v Pohári federácie. Slovensko figuruje na 16. priečke v renkingu krajín ITF, Brazília je na 21. mieste.

Skvelá atmosféra v tíme

Kapitán slovenského tímu Matej Lipták vyjadril na stredajšej tlačovej konferencii spokojnosť s podmienkami i pripravenosťou tímu.

„Situácia v tíme je super. Atmosféra je skvelá ako vždy. Kolektív, ktorý teraz máme, je perfektný. Kurt je pripravený najlepšie, ako si pamätám, čo sa týka antuky. Od prvého dňa sme s ním spokojní a nemáme žiadne výhrady. Čo sa týka tréningov, všetky dievčatá okrem Kaji trénujú naplno,“ povedal Lipták.

Karolína Schmiedlová si po náročnom programe podľa slov kapitána potrebuje ešte oddýchnuť a doliečiť menšie zdravotné ‚šrámy‘.

„Kaja ma menšie problémy s kolenom a chce sa ešte zotaviť zo šnúry, ktorú absolvovala v uplynulých týždňoch. Má preto trochu ‚pohodovejší‘ režim. Vo štvrtok a piatok by mala už trénovať s tímom. Bola na nejakých vyšetreniach. Myslím si, že bude pripravená zasiahnuť do stretnutia,“ uviedol Lipták.

Na úvod Cibulková a Kužmová

Podľa predpokladov by do úvodných sobotňajších dvojhier mali zasiahnuť Dominka Cibulková a Viktória Kužmová. Kapitána však teší, že všetky dievčatá sú v skvelej forme a pripravené nastúpiť.

„Samozrejme, že výkonnosť hráčok je daná aj tým, aký level dosahujú. Myslím si, že v tom zápase môžeme postaviť kohokoľvek, ale momentálne sa mi javia ako najlepšia voľba Dominika s Viktóriou. A to v príprave a aj levelovo. Pre mňa je teraz dôležité, aby ostali zdravé a pripravené na víkend,“ skonštatoval Lipták.

Slovenky absolvovali aj spoločný program, keď sa v utorok zúčastnili na divadelnom predstavení.

„Vždy, keď hráme doma, snažíme sa aj o spoločný program. Vonkajšie zápasy sú také, že v podstate sme stále spolu na hoteli, chodíme spolu na večeru a chceme sa tomu priblížiť aj doma. Bolo to plánované, tieto záležitosti má na starosti Jeanette Husárová. Každý deň máme niečo naplánované, aby sme sa stretli aj po tréningoch. Myslím, si, že je to skvelé spestrenie programu. Bolo super, že sme sa po predstavení stretli aj s hercami,“ odhalil Lipták pozadie mimosúťažného programu slovenského tímu.

Bude sledovať súperky

Kapitán SR sa bude v najbližších dňoch venovať aj súperkám slovenských dievčat, ktoré chce počas najbližších tréningov sledovať.

„Chcem sa tomu venovať v najbližších dňoch. Haddaovú mám odsledovanú najviac, čo sa týka turnajov, ale chcem ju vidieť hrať aj na antuke, keďže na tomto povrchu som ju ešte nevidel. Ostatné hráčky uvidím počas nasledujúcich dní a pýtal som sa na ne aj hráčov, ktoré ich poznajú z juniorských kategórii. Mám nejaké informácie, no chcem si ich ešte trochu odsledovať. Pre mňa je podstatné, aby boli naše hráčky dobre pripravené a podali najlepšie výkony. Ak to zvládnu, malo by to stačiť na celkové víťazstvo,“ dodal Lipták na záver tlačovej konferencie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Matej Lipták
Firmy a inštitúcie Slovenská tenisová reprezentácia