Dievčatko chodí každý deň do školy oblečené ako iná postava

Stella Ehrhart
Stella Ehrhart už musela začať recyklovať kostýmy. Foto: facebook.com

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Kým mnoho ľudí si každé ráno nedokáže obliecť ani čisté ponožky, Američanka Stella Ehrhart rieši úplne iné problémy.

Osemročné dievčatko chodieva každý deň do školy oblečené ako iná postava. Tretiačka z Omahy s tým začala, keď prišla počas druhého školského dňa v roku 2011 oblečená ako spisovateľka Laura Ingalls Wilder.

Pri väčšine svojich kostýmov sa inšpirovala slávnymi postavami z knihy 100 Most Important Women of the 20th Century (1998). Na vyučovanie sa tak vybrala aj ako Billie Holiday, Aun San Su Ťij, Joan Baez alebo Grace Kelly.

„Mama, bola som ňou v piatok?,“ spýtala sa jedného dňa školáčka, pričom ukazovala na fotografiu americkej sudkyne Sandry Day O’Connor. „Nie, bola si kráľovnou Alžbetou,“ odpovedala jej mama Stephanie Anderson.

Keď Ehrhart došli inšpirácie a nevedela, akú historickú postavu si má vybrať, obliekla sa ako Hermiona z Harryho Pottera alebo ako policajtka podľa jej tety Pam. „Môj obľúbený kostým mala vlani, keď sa obliekla ako ja,“ povedala jej najlepšia kamarátka Virginia Holtzclaw.

Stella Ehrhart
Foto: abcnews.go.com

Kým celý druhý ročník dokázala Stella Ehrhart prejsť bez toho, aby čo i len raz zopakovala niektorý kostým, tento školský rok už musela začať recyklovať. Rodičia školáčky, ktorí pôsobia v oblasti divadla, tvrdia, že v jej nevšednej záľube nemajú prsty a celé to bol jej nápad. Stellinu kreatívnu záľubu však podporujú.

„Jednoducho zamieri do svojho šatníka a vyberie si, čo si oblečie,“ uviedla jej matka pre britskú verziu portálu Huffington Post. Školáčkina kreativita pritom nekončí len pri kostýmoch. Už vo svojom mladom veku Ehrhart píše, maľuje a účinkuje v divadelných predstaveniach.

Informácie pochádzajú z webových stránok omaha.com a huffingtonpost.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aun San Su ŤijGrace KellySu Ťij