Dievčenský idol Justin Bieber má najpredávanejší debut roka

3. Justin Bieber
Najpríťažlivejším mužom v hudobnom priemysle je Adam Lambert. Rozhodlo o tom viac ako 600-tisíc čitateľov a čitateliek ankety magazínu Billboard. Justin Bieber získal 10% hlasov. Foto: www.billboard.com

BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) – Kanadský spevák Justin Bieber dobyl so svojou najnovšou nahrávkou Believe (2012) americký albumový rebríček Billboard 200. Osemnásťročná hviezda z nej počas úvodného týždňa v USA predala 374-tisíc kópií. Ide teda o najpredávanejší debut roka.

Bieber prekonal aj Madonnu a jej ostatnú štúdiovku MDNA (2012), z ktorej sa počas prvých siedmich dní v USA predalo 359-tisíc kópií. Lepšie čísla v predajnosti počas debutového týždňa naposledy dosiahol kanadský rapper Drake.

Z jeho nahrávky Take Care (2011) sa vlani pred Vianocami predalo až 631-tisíc kópií. Ani tento výsledok však nemá na anglickú speváčku Adele a jej album 21 (2011), z ktorého sa po jej triumfe na Grammy predalo v USA 730-tisíc kópií.

Justin Bieber sa s Believe dostal na čelo aj v britskom rebríčku. Prvenstvo už zaznamenal i v Írsku, Austrálii a vo Švédsku. Spevák, ktorý má okrem novinky na svojom konte aj EP nahrávku My World (2009), štúdiovku My World 2.0 (2010) a vianočný album Under The Mistletoe (2011), zaradil na album Believe dovedna 13 skladieb. Prvým singlom je pieseň Boyfriend, tým druhým bude skladba As Long as You Love Me.

Kanaďan novinku predstaví na severoamerickom turné, ktoré vypredal za jednu hodinu. Na šnúre bude od 29. septembra 2012 do 26. januára 2013. Spevákovou predskokankou bude jeho krajanka Carly Rae Jepsen, známa hitom Call Me Maybe.

Počas severoamerického turné sa predstaví na 48 koncertoch. Od 26. marca do 6. apríla bude koncertovať v Nemecku, konkrétne v Stuttgarte, Mníchove, Berlíne, Hamburgu, Frankfurte a Kolíne nad Rýnom. Informácie zverejnila webstránka www.billboard.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Carly Rae JepsenJustin Bieber