Digitálna líderka a šéfka informatizácie Slabejová odchádza z funkcie zo zdravotných dôvodov

ITAPA 2018: Otvorenie kongresu
Generálna riaditeľka sekcie riadenia pre informatizácie Martina Slabejová počas slávnostného otvorenia kongresu JARNÁ ITAPA 2018. Bratislava, 22. máj 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) – Šéfka sekcie informatizácie na Úrade podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Martina Slabejová odchádza z úradu. Pre portál Živé.sk to uviedla samotná Slabejová. Podľa informácií portálu podala výpoveď už pred niekoľkými týždňami a končí najmä zo zdravotných dôvodov. Konkrétny dátum jej odchodu ešte nie je jasný.

Vo svojej funkcii pôsobila od konca septembra 2016. V máji oficiálne získala titul Digitálnej líderky SR – po tom, čo sa bývalý šéf úradu Peter Pellegrini stal premiérom a funkciu prebral Richard Raši.

Podľa Živé.sk by sa digitálnym lídrom mal stať bývalý riaditeľ Oracle Slovensko Jaroslav Kmeť, ktorý s úradom spolupracuje aj v súčasnosti. Nebude však zastávať rovnakú pozíciu ako Slabejová. Sekcia informatizácie bude mať po novom štyri podsekcie.

Kmeť bude šéfom oddelenia jednotného digitálneho trhu a zahraničných vzťahov. Popri ňom by mali vzniknúť oddelenia riadenia informatizácie, kyberbezpečnosti a čerpania eurofondov pre aktuálne obdobie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martina SlabejováPeter PellegriniRichard Raši
Firmy a inštitúcie ÚPVII Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu