Dinamo Moskva vyhralo vo Vladivostoku, Hossa pomohol Rige

Dinamo Moskva
Hokejisti Dinama Moskva Foto: facebook.com/dynamo.ru

VLADIVOSTOK 17. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský útočník Marcel Hossa prispel gólom a asistenciou k nedeľňajšiemu víťazstvu Dinama Riga 4:3 po predĺžení na domácom ľade nad Jugrou Chanty-Mansijsk v rámci Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Tridsaťdvaročný ľavý krídelník sa presadil na začiatku tretej tretiny, keď upravil na priebežných 3:2. Predtým ešte prihral na druhý presný zásah v 27. min. Na druhej strane sa presadil aj ďalší Slovák Tomáš Starosta, ale jeho gól nepriniesol Jugre body.

V nedeľu skóroval aj obranca Omska Ivan Baranka, ale jeho presný zásah stačil Avangardu na ľade Leva Praha iba na jeden bod. Hostia prehrali 2:3 po sam. nájazdoch, 28-ročný Baranka v 25. min otvoril skóre duelu.

Hráči Dinama Moskva zvíťazili na ľade Vladivostoku 4:3. Vo vyrovnanom zápase rozhodol o plnom bodovom zisku obhajcu Gagarinovho pohára v 558. min Alexej Sopin.

Tréner Dinama Olegs Znaroks v nedeľu trocha šetril slovenského obrancu Dominika Graňáka, ktorý patrí k najvyťažovanejším hráčom tímu. Vo Vladivostoku odohral Graňák 13:52 min a v prvej tretine sa prezentoval jednou strelou.

Dinamo je naďalej lídrom Tarasovovej divízie, v tabuľke Západnej konferencie je druhé so štvorbodovou stratou na Petrohrad.

V druhom nedeľňajšom zápase vyhral Chabarovsk nad Podoľskom aj vďaka dvom gólom Jakuba Petružáleka 4:2. Domácim vyšla druhá dvadsaťminútovka, v ktorej strelili tri góly. Z čistého konta sa tešil brankár Kazane Konstantin Barulin, ktorý vychytal pre Ak Bars výhru v Novosibirsku 2:0. Kazaň potvrdila pozáciu lídra Východnej konferencie. Už ôsmy zápas v rade prehral Novokuzneck, v nedeľu nestačil na Nižnij Novgorod (1:4).

Brankár Rastislav Staňa nedostal v nedeľu šancu v drese CSKA Moskva, ktoré pripravilo tretiu prehru v rade pre Jakaterinburg. V súboji Nižnekamsku s Dinamom Minsk sa do štatistík zapísali domáci Martin Cibák i hosťujúci Tomáš Surový dvojminútovými trestami.

Výsledky nedeľňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy:

Slovan Bratislava – Barys Astana 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Góly: 8. Netík (A. Šťastný, M. Bakoš), 27. Netík (Bartovič) – 7. Starčenko (Antropov, Blochin), 20. Dawes, 29. Rudenko (Starčenko, Antropov), 44. Litvinenko (Antropov, Starčenko), 45. Starčenko, 52. Boyd (Bochenski)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin, Beľajev – Micheľ, Šichanov (všetci Rus.), 10 055 divákov

Lev Praha – Omsk 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 32. Sekáč, 53. Klepiš, rozh. sam. nájazd: Klepiš – 25. BARANKA, 52. Perežogin

Dinamo Riga – Chanty-Mansijsk 4:3 po predĺžení (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 8. a 62. Indrasis, 27. K. Wilson (MARCEL HOSSA), 41. MARCEL HOSSA – 22. Smoleňák, 24. STAROSTA, 50. Kňazev

Vladivostok – Dinamo Moskva 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Góly: 2. Barbašov, 19. K. Sokolov, 41. Bergfors – 9. Karsums, 27. Cvetkov, 49. Kasiančuk, 58. Sopin

Chabarovsk – Podoľsk 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)

Góly: 9. Dubinin, 25. a 37. Petružálek, 38. Muršak – 45. Šitikov, 58. Afinogenov

Novosibirsk – Kazaň 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 36. Pesonen, 60. Bodrov

Novokuzneck – Nižnij Novgorod 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 6. Kartajev – 19. Paršin, 26. Žarkov, 36. Immonen, 42. Valentenko

Ufa – Doneck 2:3 po sam. nájazdoch (2:2, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 17. Pihlström, 17. A. Pankov – 7. Kašpar, 12. Torianik, rozhodujúci sam. nájazd R. Robitaille

Magnitogorsk – Záhreb 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 41. a 47. Moziakin, 1. Lee, 40. Jan Kovář

Čeľabinsk – Spartak Moskva 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 34. a 37. Kontiola, 42. Čistov – 24. Viačeslav Kozlov, 47. Juňkov

CSKA Moskva – Jekaterinburg 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 13. Rylov, 59. Zajcev – 57. Černov

Nižnekamsk – Dinamo Minsk 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Góly: 19. a 46. Ľudičin, 8. Milovzorov, 29. Taratuchin, 32. Koukal – 3. Materuchin, 24. Irgl,

Viac k osobe Ivan BarankaMarcel HossaMartin CibákOlegs ZnaroksRastislav StaňaTomáš StarostaTomáš SurovýViačeslav Kozlov