Diplomati v Londýne sa podieľali na obchodovaní s ľuďmi

Londýn
Foto: SITA/AP

LONDÝN 29. júna (WEBNOVINY) – Americké ministerstvo zahraničných vecí znepokojila informácia o zneužívaní pracovníkov na zahraničných veľvyslanectvách v Londýne.

Správa o obchodovaní s ľuďmi bola zverejnená v pondelok a okrem iného varuje, že diplomati často privážajú do Anglicka zamestnancov pod rúškom diplomatickej imunity.

Následne im zadržia pas a nútia ich pracovať 12 až 16 hodín denne, sedem dní v týždni za minimálnu mzdu. V najhorších prípadoch sú zamestnanci dokonca šikanovaní a fyzicky napadnutí svojím šéfom. Informoval o tom britský denník The Guardian.

„Videli sme dosť prípadov zneužívania diplomatickej imunity na obchodovanie s ľuďmi,“ uviedol vedúci Úradu pre monitorovanie obchodovania s ľuďmi Luis CdeBaca. V minulosti bolo zaznamenaných už 19 prípadov takéhoto zneužívania ľudí na veľvyslanectvách v Londýne. Charitatívna organizácia Kalayaan, ktorá podporuje obete moderného otroctva, zverejnila aj výsledky svojej štúdie o využívaní pracovníkov na veľvyslanectvách.

Podľa nej až 64% diplomatického personálu pracuje sedem dní v týždni, 57 percent dostáva mzdu maximálne 50 libier (približne 56 eur) za týždeň, hoci pracuje až 16 hodín denne. Zo zaznamenaných výpovedí obetí takmer 65% diplomatického personálu má tiež zadržaný pas od svojho nadriadeného a 58 percent respondentov priznalo šikanovanie, či psychologický nátlak od svojich nadriadených.

Ako hodnotí americká vláda jednotlivé krajiny v boji proti obchodovaniu s ľuďmi sa môžete pozrieť tu

.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom