Diplomats Pressburg porazili UHT Dukes Graz

BRATISLAVA 10. februára (WBN/PR) – Tri domáce zápasy, tri prehry. Túto nelichotivú bilanciu sa diplomatom konečne podarilo upraviť v zápase proti hosťom zo susedného Rakúska, tímu UHT Dukes Graz. Neboli by to však diplomati, keby zápas trochu neokorenili a nedržali diváka v napätí až do úplného konca tak, ako to bolo aj v tomto prípade.

Diplomats Pressburg – UHT Dukes Graz 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:3, 2:0)

Góly a asistencie: 11. Šoltís (Rutkovský, Mucha), 42. Hegely, 55. Rutkovský (Mikšík, Šoltís), víťazný gól v samost. nájazdoch Hegely – 27. Erlacher (Innerkofler), 30. Dreymann (Mörtl), 39. Köberl (Florian)

Vylúčení: 6:6 na dve minúty, presilové hry 0:2, k tomu navyše Rutkovský (Diplomats) 10min za narazenie hlavy alebo krku, oslabenia 0:0, strely na bránu: 22:37

Rozhodovali: Goga – Cegáň, Kacej

Diplomats Pressburg: Turák –Studený, Mučka, Just, Vizváry, Brincko, Rutkovský – Holeš, Hegely, Mikšík, Turan, Čáni, Kraus, Winkler, Šoltís, Kovaľ, Lokaj, Ernst;

UHT Dukes Graz: Zeugswetter – Lehmann, Pfingster, Ritzmaler, Panger – Riedmann, Schuller, Korbel, Meixner, Florian, Seidl, Weihs, Innerkofler, Dreymann, Mortl, Erlacher;

Prvé minúty zápasu priniesli pomerne pokojný hokej, v ktorom oba tímy akoby skúšali pripravenosť svojho súpera. Vzájomné oťukávanie prinieslo prvé vylúčenie už v druhej minúte, kedy si šiel sadnúť domáci Šoltís. Hostia presilovku nevyužili a hralo sa ďalej. Šoltísovi sa podarilo svoje pochybenie odčiniť začiatkom 12. minúty kedy počas presilovej hry prekonal hosťujúceho bránkara Zeugswettera. V 15. minúte si šiel znovu oddýchnuť na lavičku, no skóre sa už nezmenilo a tretina sa dohrala bez ďalších gólov.

V druhej tretine spočiatku nič nenaznačovalo vývoju, ktorý takmer položil diplomatov na lopatky. Opatrnú hru z oboch strán po prvých minútach zobrali do svojich rúk Rakúšania a vďaka chybám domácich hráčov vo vlastnom obrannom pásme sa im podarilo v priebehu troch minút zvrátiť skóre vo svojch prospech. Prvý gól za chrbát Turáka pretlačil Erlacher, nasledovaný o dve minúty Dreymannom. Tento zvrat zo strany tabuľkovo slabšieho súpera diplomatov zaskočil a na ľade vyzerali mierne stratení. Nedarilo sa im nielen pri zakončeniach, no ani v obrane. Toto nešťastie zavŕšil Köberl nepresnou strelou, ktorá trafila do nohy domáceho Mučku tak presne, že sa odrazila priamo do prázdnej brány. Sklamaní diplomati tak šli do šatne s dvojgólovou stratou a hostia, naopak, plní nádejí.

Do tretej tretiny diplomati nastúpili v početnej prevahe o dvoch hráčov a napokon sa im túto presilovku podarilo využiť v 42. minúte, kedy tesne pred návratom Innerkoflera na ľad krásne zakončil Hegely. V nasledujúcich minútach bola badateľná veľká zmena v štýle hry, ktorú diplomati predvádzali. Aktívny a dynamický hokej sa úplne vymykal štandardu, ktorý nastolili počas predchádzajúcich tretín. Tlak na súpera takmer nepoľavoval a obrana sa tiež zlepšila. Vyrovnanie prišlo 5 minút pred koncom riadneho hracieho času z hokejky Rutkovského. Napriek snahe sa diplomatom nepodarilo vsietiť víťazný gól, zápas teda pokračoval samostatnými nájazdmi. Tie napokon, ako posledný z prvej zostavy, rozhodol Hegely strelou pomedzi betóny Zeugswettera.

Text: Michal Goga