Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu potrestala viacero hráčov, pokutu dostal aj Pehlivan z Trnavy

Pokuta
Foto: ilustračné, thinkstock

BRATISLAVA 8. júla (WebNoviny.sk) – Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) zobrala na vedomie stanovisko Štefana Rusnáka (MFK Banská Bystrica) a uložila mu disciplinárnu sankciu – pokutu 200 eur za hrubé nešportové správanie (vhodenie fľaše do HP, vulgárne výroky voči rozhodcom, delegovaným osobám a SFZ a následné vykázanie z lavičky náhradníkov na tribúnu) v stretnutí kvalifikácie o postup do 1. LSD U19 medzi FK Poprad a MFK Dukla Banská Bystrica.

Miloš Rechtorík (MFK Frýdek-Místek) dostal tiež pokutu 200 eur, a to za hrubé nešportové správanie (verbálne výroky a hrubé urážky s vyhrážaním delegovaným osobám) v stretnutí MFK Frýdek-Místek – FK Ústí nad Labem, odohranom dňa 20. mája 2018. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe.

DK SFZ oznámila klubom, že hráč, ktorého v záverečnom kole sezóny 2017/2018 napomenuli 5., 9. alebo 12. žltou kartou, môže do začiatku nastávajúceho ročníka za tieto napomenutia písomne požiadať o určenie pokuty, miesto pozastavenia výkonu športovej činnosti v novom súťažnom ročníku 2018/2019.

V prípade, ak hráč zaplatí stanovenú pokutu, pozastavenie výkonu športu sa ruší a futbalista môže hrať v 1. kole nového súťažného ročníka. Finančné pokuty sú stanovené nasledovne: Fortuna liga – 150 eur, II. liga mužov – 100 eur, dorast – 30 eur. Spomenutú možnosť o určenie pokuty využil defenzívny stredopoliar Yasin Pehlivan z majstrovského FC Spartak Trnava (jeho novým zamestnávateľom bude Genclerbirligi Ankara, pozn.), zaplatil 150 eur a „disciplinárka“ mu uvoľnila pozastavenie výkonu športu.

Disciplnárna komisia Slovenského futbalového zväzu tiež upozornila kluby, funkcionárov, hráčov a ostatných futbalových činovníkov, že disciplinárne sankcie, uložené v sezóne 2017/2018, sa prenášajú do začiatku nového súťažného ročníka 2018/2019. DK SFZ oznámila, že dňa 21: júna 2018 schválil výkonný výbor SFZ novelu Disciplinárneho poriadku SFZ, ktorá nadobúda platnosť a účinnosť dňom schválenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DK SFZ Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu