Disciplinárka nepotrestala prokurátora Špirka, ktorý vystúpil s podozreniami proti Kaliňákovi a Počiatkovi

Robert Kaliňák
Poslanec strany Smer-SD a exminister vnútra Robert Kaliňák. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

KOŠICE 8. júna (WebNoviny.sk) – Prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka disciplinárna komisia v piatok nepotrestala. Ako uviedol v rozhodnutí jej predseda, prokurátora Špirka disciplinárka uznala za vinného, lebo v rozpore s pokynmi generálneho prokurátora zvolal tlačovú besedu a v rozpore so zásadami mlčanlivosti informoval novinárov o neukončenom trestnom konaní.

Upustila však od jeho potrestania s tým, že sa dostal pred disciplinárnu komisiu, čo by malo byť postačujúce. Navrhovateľ podania na disciplinárne konanie, špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, aj špeciálny prokurátor Vasiľ Špirko sa po vyhlásení rozhodnutia priamo pred komisiou vzdali práva na odvolanie, čím sa rozhodnutie stalo právoplatné.

Návrh na disciplinárne konanie špeciálneho prokurátora Vasiľa Špirka podal koncom marca špeciálny prokurátor Dušan Kováčik preto, že Špirko začiatkom marca verejne vystúpil pred novinármi s podozreniami voči exministrom Robertovi Kaliňákovi a Jánovi Počiatkovi, a tým porušil interné predpisy Generálnej prokuratúry SR týkajúce sa zvolávania tlačových besied a nepostupoval v súlade so zásadami mlčanlivosti. Kováčik navrhol ako disciplinárny trest zníženiu platu o 20 percent na pol roka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KováčikJán PočiatekRobert KaliňákVasiľ Špirko
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR