Disney a producent Jerry Bruckheimer ukončia spoluprácu

Walt Disney zmenil svet filmu
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Spoločnosť Walt Disney a známy producent Jerry Bruckheimer, ktorý stojí napríklad za úspešnou sériou Piráti Karibiku (2003 – 2011), na budúci rok ukončia svoju dlhoročnú exkluzívnu spoluprácu.

Neobnovia teda aktuálnu zmluvu, ktorá Disneymu zaručuje prednostné práva na Bruckheimerove filmy, no naďalej sa budú spoločne podieľať na niektorých projektoch, napríklad na piatych Pirátoch Karibiku.

Premiéru tejto snímky nedávno posunuli z júla 2015 na neskôr, pričom presný dátum zatiaľ nie je známy. Spoločnosť Walt Disney vo štvrtkovom vyhlásení tiež uviedla, že sa plánuje sústrediť na animáky z dielne Pixaru, snímky o marvelovských superhrdinoch či sériu Star Wars. Bruckheimer zas chce produkovať „dospelejšie filmy mimo sféry značky Disney“.

Bruckheimer začal so spoločnosťou Walt Disney spolupracovať v 90. rokoch a produkoval pre ňu celkovo 27 filmov. Od roku 2004 nepracoval pre žiadnu inú produkčnú spoločnosť. Jeho zatiaľ štvordielna séria Piráti Karibiku, v ktorej zažiarili Johnny Depp, Orlando Bloom alebo Keira Knightley, na celom svete utŕžila viac ako 3,7 miliardy dolárov a spolu s Disneym má na konte aj snímky Armageddon (1998), Pearl Harbor (2001), Honba za pokladom Templárov (2004), Honba za pokladom: Kniha tajomstiev (2007), Princ z Perzie: Piesky času (2010) alebo prepadák Osamelý jazdec (2013). „Veľmi si cením túto úžasnú spoluprácu a podporu, ktorú som 20 rokov dostával od spoločnosti The Walt Disney Company,“ uviedol Bruckheimer.

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Johnny DeppKeira KnightleyOrlando BloomWalt Disney