Dištanc na dvanásť rokov a mastná pokuta, niekdajšiu slovenskú tenistku potrestali za korupciu

tenis, antuka
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Jednotka tenisovej integrity (TIU) udelila Slovenke Dagmare Baškovej dištanc na dvanásť rokov za korupciu. Okrem toho je súčasťou trestu aj pokuta 40-tisíc USD, no slovenská športovkyňa z nej musí do 90 dní zaplatiť iba 1000 USD, keďže vinu priznala a spolupracovala s vyšetrovateľmi.

Podľa TIU bolo u Baškovej preukázané pochybenie v piatich prípadoch, všetky z roku 2017.

Úplatok za kanára

Dagmaru Baškovu už vlani vo vlasti odsúdili za športovú korupciu, dostala vtedy pokutu 1500 eur.

Slovenka mala za úplatu 1500 eur ovplyvniť priebeh a výsledok tenisového zápasu hraného 15. marca 2017 a to tak, že druhý set prehrá 0:6. Čo sa napokon aj stalo skutočnosťou.

Bašková podľahla na antukovom podujatí ITF v tuniskom Hammamete s dotáciou 15 000 USD v 1. kole dvojhry Talianke Camille Scalovej 3:6, 0:6.

Bašková si sľúbenú finančnú hotovosť zaslanú cez službu Moneygram prevzala 23. júna 2017 v priestoroch nákupného centra v Bratislave.

STZ sa prípadom nezaoberal

Neskôr sa dobrovoľne priznala, uznala vinu za spáchaný skutok a prijala dohodu o vine a treste.

Dagmara Bašková počas svojej kariéry bola v rebríčku WTA najvyššie na 1117. mieste vo dvojhre a na 777. priečke vo štvorhre. Posledný súťažný duel odohrala v auguste 2017 v tureckom Istanbule.

Slovenský tenisový zväz (STZ) sa vtedy konaním Baškovej nezaoberal, keďže v tom čase už nebola členkou STZ.

„V opačnom prípade by sme postupovali podľa disciplinárneho poriadku. Za svoje počínanie bola odsúdená, prípad je uzavretý. Ide síce o Slovenku, ale u nás už dlhšie nebola aktívna,“ komentoval vtedy situáciu generálny sekretár STZ Igor Moška pre agentúru SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dagmara BaškováIgor Moška
Firmy a inštitúcie STZ Slovenský tenisový zväz