Divokej Bill plánujú turné a po lete aj nový album

Divokej Bill
Populárna česká kapela Divokej Bill. Foto: SITA/Ladislav Novák

BRATISLAVA 12. mája (WEBNOVINY) – Česká kapela Divokej Bill plánuje ďalšie turné. Formácia chce po letných festivaloch nahrať aj nový album.

„Teraz nás čakajú festivaly a potom bude ďalšie turné, album, zase nejaké turné a stále dookola. Náš domov je dodávka, naše tempo je vražedné. Máme postavené krásne festivalové turné, ktoré sa skončí až niekedy v septembri. Medzi tým musíme zmixovať a vydať akustické DVD, ktoré sme nahrali už v zime v spolupráci s TV Óčko. A tiež by sme mali vymyslieť nejaké nové hity na ďalšiu dosku,“ vyhlásil líder kapely Václav Bláha.

Divokej Bill potvrdili účasť napríklad na Cibula Feste, ktorý sa bude konať od 24. do 26. júla na letisku v Holíči.

Formácia nedávno ukončila sériu koncertov s názvom Možná přijde i pekelník, ktorú si pripravila pri príležitosti vydania ostatného albumu 15 (2013) a tiež 15. výročia založenia skupiny.

Video: Divokej Bill – Znamení

Zo šiestej štúdiovky už ponúkli aj tretí singel Všema deseti. Jeho predchodcami sú single Vstávej a Dolsin. „Sme nadšení, to je jasné. Bolo to úžasné turné a ľudia sa bavili ako blázniví. Navymýšľali sme si pre nich hromadu „vtákovín“, nejako sa to rozkríklo a návšteva sa naozaj vydarila. Tak to má byť,“ uviedli členovia skupiny.

Kapelu Divokej Bill tvoria Václav Bláha (spev a gitara), Miloš Jurač (basgitara, spev), Štěpán Karbulka (spev), Adam Karlík (husle), Roman Procházka (akustická gitara, spev), Honza Bártl (bendžo), Martin Pecka (akordeón) a Marek Žežulka (bicie).

Na konte majú štúdiovky Propustka do pekel (2000), Svatá pravda (2001), Mezi nima (2003), Divokej Bill (2006), Mlsná (2009), spomínanú nahrávku 15 a hity ako Malování, Dávno či Plakala.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Roman Procházka