Dizajnér navrhol posteľ pre závislých od Facebooku

Bez názvu
Foto: www.thedesignhome.com

Sociálne siete sa pomaly vkrádajú aj do životov takých ľudí, ktorí bývali ich zarytými odporcami. Väčšina užívateľov sa zhodne, že deň bez najpopulárnejšej z nich – Facebooku – si už ani nevie predstaviť. Skupina Facebook pozitív, ktorí udeľujú známy zdvihnutý palec s nápisom „Like“ pomaly aj vo sne, si bez neho nevie predstaviť ani noc. A práve preto sa chorvátsky dizajnér Tomislav Zvonarič rozhodol navrhnúť unikátnu posteľ, ktorá zjednoduší spojenie reálneho a virtuálneho sveta.

Bez názvu
Foto: www.thedesignhome.com

Koncept dostal názov FBed a má tvar písmena F – presne taký istý, aký používa Facebook vo svojom logu. Práve šikovný tvar ležatého písmena umožňuje rozdelenie dizajnu na dve časti – pracovnú a oddychovú. „FBed je multipraktický dizajn postele, ktorý umožňuje ľuďom byť stále v obraze a v blízkosti priateľov – dokonca aj počas spánku. Nápad je založený na tom, že človek môže po prebudení preskočiť z postele priamo pred obrazovku a opačne, keď sa unaví a chce ísť spať,“ uviedol dizajnér.

Koncept je ideálnym riešením pre malé priestory. V jednom kuse nábytku spĺňa podmienky nenáročnej pracovne, obývačky aj spálne. Aby bol dizajn prepracovaný do posledného detailu, Zvonarič k nemu navrhol aj prikrývku so znakmi používanými na webe. K absolútnej dokonalosti chýba už len povestné tlačidlo „Like“.

www.thedesignhome.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Facebook