Dizajnér premieňa detské kresby na trojrozmerné figúrky

Španiel premieňa detské kresby na trojrozmerné fig
Foto: Crayon Creatures

Rodičom, ktorí doma vychovávajú budúcich Picassov, Warholov či van Goghov, určite príde vhod nová služba španielskeho dizajnéra Bernata Cuniho s názvom Crayon Creatures. Aby svojské detské kresby nezostali zapadnuté prachom na neznámom mieste, premieňa ich dizajnér na zábavné trojrozmerné sošky a figúrky, ktoré sú ich vernými kópiami – disproporcie a krivolaké ťahy nevynímajúc.

„Tento nápad som dostal jedného rána, keď ma dcéra požiadala, aby som jednu z jej kresieb premenil na hračku pomocou 3D tlačiarne. Keď som to urobil, dcéra bola nadmieru spokojná s touto jednofarebnou verziou svojej kresby, ale ja som nebol. Cítil som, že sa niečo „stratilo v preklade“, keď som menil kresbu na predmet. Bola to farba, škrabance pastelkou, ktoré robia detské kresby takými jedinečnými a celý výraz sa stratil,“ uviedol rodák z Barcelony.

Španiel premieňa detské kresby na trojrozmerné fig
Foto: Crayon Creatures

Nespokojný otec preto proces vylepšil a zopakoval ho s plnofarebnou tlačiarňou. S výsledkom bol taký nadšený, že sa rozhodol založiť si malý podnik, v ktorom rovnaké služby ponúka aj zákazníkom. Ide o podobnú myšlienku, s akou pred štyrmi rokmi prišla na trh Kanaďanka Wendy Tsao – kým ona ručne premieňa kresby na látkové hračky, Cuni využíva moderné technológie. Aj tento proces však vyžaduje zásah dizajnéra.

Španiel premieňa detské kresby na trojrozmerné fig
Foto: Crayon Creatures

Po tom, ako Cuni okopíruje obrysy zo zoskenovanej kresby, nechá ich „nafúknuť“ ako balón a zaoblí steny do požadovanej formy. Takto počítačovo spracovanú zložku potom odošle do 3D tlačiarne. Figúrky na zákazku merajú okolo 10 cm a dizajnér si za jednu účtuje okolo 90 eur.

Španiel premieňa detské kresby na trojrozmerné fig
Foto: Crayon Creatures

„Mnohé trojrozmerné objekty a projekty z takýchto tlačiarní sa spoliehajú na technologický „wau efekt“ 3D tlače, ale ja sa mu snažím vyhnúť,“ uviedol Španiel, ktorý pri premene kresieb na figúrky nezahmlieva žiadne nedokonalosti a snaží sa detským čmáraniciam ponechať ťažko napodobiteľné čaro. „Detské kresby sú divné a krásne zároveň, všetci ich milujeme,“ dodal Cuni.

www.wired.co.uk, http://crayoncreatures.com/

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom