Djokovič nechce zopakovať chybu z US Open. Wilander si myslí, že na Roland Garros chystá odplatu

Novak Djokovič
Srbský tenista Novak Djokovič. Foto: archívne, SITA/AP

Novak Djokovič bude na Roland Garros v Paríži v pozícii nezdolaného tenistu v roku 2020. Zároveň chce vo francúzskej metropole potvrdiť, že vybičované emócie po jeho kontroverznom vylúčení z US Open sú už len nepríjemná spomienka na nedávnu minulosť.

Aj na prahu záverečného grandslamového turnaja tejto špecifickej sezóny sa totiž zvrtla reč na tri týždne starý incident z New Yorku, keď svetová jednotka po neúmyselnom odpálení loptičky do krku čiarovej rozhodkyne musela predčasne opustiť turnaj nemohla pridať do zbierky 18. grandslamový titul.

Mám chyby ako všetci ostatní

„Čo sa stalo v New Yorku, zostane v mojej hlave ešte dlho. Budem sa snažiť, aby som dvakrát neurobil tú istú chybu,“ uviedol Novak Djokovič pred médiami v Paríži, cituje ho aj srbský denník Blic. „Nemyslím si však, že to bude mať negatívny dopad na moje výkony na kurte. Napokon len týždeň po mojom vylúčení z US Open som vyhral turnaj v Ríme,“ doplnil 33-ročný Srb.

Zverenca Mariána Vajdu a Gorana Ivaniševiča okrem skvelých výkonov na dvorcoch definujú aj silné emócie a na tom podľa neho nič nezmenil ani incident z New Yorku, ktorý rozdelil tenisový svet na dva tábory. Zatiaľ čo jedni tvrdia, že trest bol prehnane prísny, druhí poukazujú na to, že bolo porušené pravidlo o nebezpečnom zahraní loptičky a vylúčenie z turnaja bolo oprávnené.

„Budem sa snažiť čo najviac obmedziť svoje negatívne reakcie na ihrisku, ale myslím, že na sto percent to nie je možné. Snažím sa prijať, čo sa stalo, odpustiť si a pokračovať. Som ľudská bytosť. Mám chyby ako všetci ostatní,“ pokračoval Djokovič.

Vrátil sa do normálu

Rodák z Belehradu ďalej vysvetlil, že emócie k nemu patria aj preto, že sa snaží byť najlepší hráč. „Naozaj chcem byť najlepšou verziou samého seba, ako tenista aj ako človek. Záleží mi na víťazstvách a niekedy sa stane, že svoje emócie vyjadrím aj menej príjemným spôsobom. Nemyslím si, že to, čo sa stalo v New Yorku, ma ovplyvnilo natoľko, že teraz nemôžem zaťať päsť, kričať alebo niečo podobné. Dialo sa to aj nedávno v Ríme a všetko bolo v poriadku. Vrátil som sa do normálu,“ doplnil Djokovič.

V utorok na neho čaká zápas 1. kola dvojhry proti Švédovi Mikaelovi Ymerovi. Dvadsaťdvaročný hráč tmavej pleti bol v rebríčku najvyššie na 67. mieste a momentálne mu patrí 80. priečka. S Djokovičom sa v súťažnom zápase dosiaľ nestretol.

Donedávna bol Švéd Mats Wilander jeden z kritikov Novaka Djokoviča. Sedemnásobný grandslamový šampión aktuálne tvrdí, že Djokoviča diskvalifikácia z New Yorku iba posilnila a do Roland Garros vstúpi ešte viac motivovaný ako zvyčajne.

„Myslím si, že Nole chystá v Paríži veľkú odplatu za to, čo sa mu stalo. Bude chcieť ukázať sebe aj svojmu okoliu, aký v skutočnosti je. Odskáču si to jeho súperi, na dvorci im nakopne zadok! Bude to je spôsob ospravedlnenia,“ povedal Wilander, známy tenisový expert na Eurosporte.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Goran IvaniševičMarián VajdaNovak Djokovič