Djokovič postúpil bez problémov, ďalej ide aj trojka turnaja

Novak Djokovič - Leonardo Mayer
Srbský tenista Novak Djokovič zdolal Argentínčana Leonarda Mayera bez väčších problémov za 107 minút 6:0, 6:4, 6:4. Foto: SITA/AP

MELBOURNE 15. januára (WEBNOVINY) – Srbský tenista Novak Djokovič postúpil do 3. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne.

Štvornásobný šampión z medzinárodných otvorených majstrovstiev Austrálie a svetový hráč číslo 2 Djokovič zdolal Argentínčana Leonarda Mayera bez väčších problémov za 107 minút 6:0, 6:4, 6:4 a pripísal si v Melbourne na svoje konto dvadsiaty tretí víťazný zápas v rade.

Zatiaľ posledný jeho premožiteľ v Melbourne Parku je Francúz Jo-Wilfried Tsonga, ktorý ho zdolal vo štvrťfinále v roku 2010. Svoje celkové zápasové skóre srbský tenista vylepšil na 41 víťazstiev – 5 prehier.

Obrazom: Novak Djokovič poľahky prešiel cez Leonarda Mayera

Srbský tenista Novak Djokovič (vľavo) zdolal Argentínčana Leonarda Mayera bez väčších problémov za 107 minút 6:0, 6:4, 6:4. Foto: SITA/AP

Dvadsaťšesťročný belehradský rodák Djokovič sa môže stať prvým hráčom v otvorenej tenisovej ére od roku 1968, ktorý získa na Australian Open päť turnajových titulov. Tiež môže byť druhým šampiónom v celej histórii turnaja, ktorý sa bude tešiť štyri razy po sebe. V rokoch 1963 – 1967 sa to päťkrát bez prestávky podarilo Austrálčanovi Royovi Emersonovi.

Djokovič, ktorý hrá v Melbourne prvý raz pod vedením nového hlavného kouča, Nemca Borisa Beckera, prestrieľal svojho súpera vo víťazných úderoch 30:14 a využil päť zo šiestich brejkových príležitostí. Mayerovi (98. v rebríčku ATP) nedovolil počas celého zápasu ani jednu výhodu brejkbalu. „Podal som dobrý výkon, lepší ako v 1. kole proti Lackovi. Najmä jeden a pol setu v úvode som zvládol veľmi dobre a rýchlo. Odohral som už zopár zápasov v takom teple, takže moje telo by s tým nemalo mať väčší problém,“ uviedol Djokovič na pozápasovej tlačovej

Za stavu 3:0 v prvom sete Djokovič podával a pri obrate nečakane spadol na kurt na svoj ľavý členok. Nebolo to však nič vážne, keďže set vyhral poľahky za 22 minút na nulu a súperovi dovolil zisk iba ôsmich loptičiek. Najbližším súperom šesťnásobného grandslamového šampióna Djokoviča bude v 3. kole Uzbek Denis Istomin. „Môj členok je v poriadku. Len som sa vtedy trochu pošmykol a dostal nohu do nepohodlnej polohy. Nič vážne sa nestalo,“ vysvetlil Djokovič drobný incident z prvého setu.

Fabio Fognini (Tal.-15) – Jarkko Nieminen (Fín.) 7:5, 6:4, 3:6, 6:2

Tommy Robredo (Šp.-17) – Julien Benneteau (Fr.) 6:3, 6:7 (4), 6:1, 7:6 (6)

Kevin Anderson (JAR-19) – Dominic Thiem (Rak.) 6:4, 6:3, 6:4

Jerzy Janowicz (Poľ.-20) – Pablo Andújar (Šp.) 4:6, 7:6 (3), 7:6 (5), 6:3

Sam Querrey (USA) – Ernests Gulbis (Lot.-23) 6:2, 6:3, 6:4

Vasek Pospisil (Kan.-28) – Matthew Ebden (Aus.) 3:6, 7:6 (6), 7:6 (9), 6:1

Jérémy Chardy (Fr.-29) – Alexander Dolgopolov (Ukr.) 7:5, 7:6 (5), 6:7 (3), 7:6 (5)

Denis Istomin (Uzb.) – Dmitrij Tursunov (Rus.-30) 7:6 (3), 4:6, 6:1, 6:4

Damir Džumhur (Bosna a Herc.) – Ivan Dodig (Chor.-32) 4:6, 4:6, 6:3, 4:1 – skreč, Dodig odstúpil

Édouard Roger-Vasselin (Fr.) – Guillermo García-López (Šp.) 7:6 (1), 6:4, 4:6, 6:1

Viac k osobe David FerrerDenis IstominDominic ThiemÉdouard Roger-VasselinErnests GulbisFabio FogniniJérémy ChardyJerzy JanowiczJo-Wilfried TsongaJulien BenneteauKevin AndersonMartin KližanMatthew EbdenMichail JužnyjNa LiNikolaj DavydenkoNovak DjokovičRichard GasquetSam QuerreyStanislas WawrinkaTomáš BerdychTommy Robredo