Do baráže postupujúca Žilina zdolala HK Orange 20

Bez názvu

PÚCHOV 6. februára (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga – 51. kolo:

HK Orange 20 – MsHK DOXXbet Žilina 2:6 (0:2, 1:2, 1:2)

Góly: 37. Čerešňák (Jakúbek, Matoušek), 55. Kalináč (Jakúbek, Matoušek) – 6. Hajnik (M. Kokavec, Hreus), 12. Stupka (Ftorek, Drevenák), 28. M. Kokavec (Hreus, Hajnik), 35. Hajnik (M. Kokavec, Hreus), 44. T. Troliga (Juraj Faith, V. Nemec), 58. Stupka (Milovanovič, Drevenák)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák – Jankovič, Návratek, 375 divákov

HK Orange: Šimboch – Čerešňák, Macejko, Trška, Pokovič, Perniš, Bagin, Luža – Bene, Murček, Ihnaťo – Jakúbek, Kalináč, Matoušek – Macík, Zigo, Matúš Chovan – Halás, B. Mráz, Krempaský

Žilina: Johanes – Krčula, Dlouhý, Milovanovič, Heš, Rúfus, Horský, Ftorek, Leško – Hajnik, Hreus, M. Kokavec – V. Nemec, T. Troliga, Juraj Faith – Petruška, I. Rataj, Vala – Stupka, Valášek, Drevenák.

V 6. min si hosťujúci Hajnik prebral prihrávku od M. Kokavca, prekorčuľoval domáceho obrancu a pomedzi betóny Šimbocha otvoril skóre. V 12. min Ftorek vystrelil, jeho pokus ešte dokázal domáci gólman vyraziť, ale na dorážku Stupku už bol prikrátky – 0:2. V 28. min dostal M. Kokavec peknú prihrávku od Hreusa medzi kruhy a ponad lapačku prekonal Šimbocha po tretíkrát. Štvrtý žilinský gól dosiahol Hajnik, ktorému prihrávali M. Kokavec a Hreus. Domáci po prvýkrát skórovali v 37. min, keď Jakúbek potiahol puk do pásma, poslal krížnu prihrávku obrancovi Čerešňákovi, ktorý blafákom pripravil Johanesa o čisté konto. V 44. min Juraj Faith prihral T. Troligovi a nekompromisne zavesil puk do pravého horného rohu Šimbochovej bránky – 1:5. V 55. min Jakúbek našiel medzi kruhmi voľného Kalináča a ten z prvej prekonal Johanesa – 2:5. Dve minúty pred koncom Milovanovič prihral Stupkovi, ktorý si nakorčuľoval do útočného pásma a pomedzi Šimbochove betóny uzavrel skóre stretnutia.

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): „Bol to v piaty deň tretí zápas a ukázalo sa to ako dosť veľké zaťaženie pre nás, pretože nebol to náš najlepší výkon, ktorý sme doteraz predviedli. Narobili sme kopec individuálnych chýb, no aj napriek tomu sme si vytvorili dostatok dobrých príležitostí na skórovanie. Výsledok mohol vyzerať aj trošičku inak. Chýbalo nám trošičku viac pohybu, nadšenia, trošku viacej obranných kombinácií, preberanie si hráčov, zbytočných chýb. Nebolo to optimálne ,ale myslím si, že výsledok mohol byť aj iný, samozrejme nie opačný.“

Július Pénzeš (tréner Žiliny): „V posledných zápasoch sa nám, vôbec nedarilo strelili sme v nich len päť gólov. Som rad, že dnes sme boli strelecky efektívnejší a konečne sme vyhrali.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po nedeľňajšom súboji 51. kola:

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 53 34 10 3 6 199:96 125
2. HK Poprad 53 28 6 7 12 176:121 103
3. HC’05 Banská Bystrica 54 26 7 5 16 174:131 97
4. HC Slovan Bratislava 54 24 5 5 20 164:137 87
5. Dukla Trenčín 54 25 3 3 23 139:159 84
6. HKm Zvolen 52 20 5 8 19 145:137 78
7. HK 36 Skalica 54 19 6 4 25 149:162 73
8. MHC Mountfield Martin 54 19 1 9 25 143:173 68