Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
šmejdi
Foto: SITA/AP
13. júla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Do boja proti šmejdom sa pridala ďalšia firma

BRATISLAVA 13. júla (WEBNOVINY) – Do boja proti šmejdom sa pridala ďalšia firma. Rady Asociácie osobného predaja (AOP) sa rozšírili o spoločnosť FINEST Slovakia. Asociácia vznikla minulý rok s cieľom vytlačiť z trhu „šmejdov“ a neseriózne firmy s nekalými praktikami.

„Sme radi, že k pravidlám poctivého predaja sa pridala ďalšia firma. Protišmejdovská novela, na príprave ktorej sme sa podieľali, rapídne znížila počet predvádzacích akcií. Pokútni predajcovia však stále hľadajú nové chodníčky. My chceme, aby ľudia vedeli jednoznačne odlíšiť poctivých predajcov od diletantov a spoznať hodnoty, ktorými sa slušné firmy riadia,“ povedal prezident AOP Peter Vanka.

Musia plniť prísny etický kódex

Naša spoločnosť pôsobí v Česku od roku 1998 a na Slovensku od roku 2004. Za ten čas máme za sebou 48 tisíc spokojných klientov. Chceme rozšíriť rady Asociácie osobného predaja ako združenia zodpovedných firiem, podnikajúcich v segmente osobného predaja na Slovensku,“ konštatoval konateľ FINEST-u Ján Pálka.

Každý nový člen Asociácie osobného predaja sa musí zaviazať bezvýhradne plniť prísny etický kódex združenia. S jeho vstupom musia súhlasiť všetci doterajší členovia, ktorí tak dávajú vlastné obchodné meno ako záruku, že nový člen bude napĺňať spoločné princípy poctivého predaja a dodržiavať zákonné, morálne a etické zásady.

Podmienkou je desaťročné pôsobenie firmy

Ďalšou významnou podmienkou je minimálne desaťročné pôsobenie firmy na slovenskom trhu, aby história spoločnosti bola zárukou a overením jej kvality. Porušenie Etického kódexu má za následok okamžité pozastavenie členstva v asociácii, navrhnutie opatrení k náprave a v prípade ich neuskutočnenia aj definitívne ukončenie členstva.

Asociáciu osobného predaja založili etablované spoločnosti v oblasti osobného predaja s dlhoročnou tradíciou, ktoré prezentujú výrobky svetových značiek priamo v domácnostiach.

Odporúčané články

Ľudia udávajú ‘šmejdov’, nahlásili desiatky trestných činov Kladivo na šmejdov zabralo, počty podnetov a firiem klesli

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...