Aktualizované: V Bratislave boli pre návštevu Macrona obmedzenia, polícia mala pre vodičov odporúčania

Dopravné obmedzenia v Bratislave
Foto: ilustračné, SITA/Monika Zaťková.
  • aktualizované 26. októbra 18:06

BRATISLAVA 25. októbra (WebNoviny.sk) – Pre návštevu francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona boli Bratislave v piatok podobné dopravné obmedzenia ako počas Bratislavského summitu.

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, obmedzenia sa týkali  hlavne širšieho centra Bratislavy, ale aj príjazdových ciest.

Dopravné obmedzenia

Od 11:00 boli obmedzenia v premávke pri presune delegácie z bratislavského letiska. Uzatvorený bol diaľničný obchvat D1 a to od Zlatých pieskov po Most SNP, ďalej sa obmedzenia dotkli Einsteinovej, Staromestskej ulice aj Hodžovho námestia.Tieto obmedzenia trvali do 11:30.

Približne od 12:15 do 12:45 bolo uzatvorené Hodžovo námestie a Palisády v oboch smeroch v úseku po Bratislavský hrad.

V čase zhruba od 14:15 do 14:45 boli opäť uzatvorené Palisády, Hodžovo nám. Suché mýto, Nám. SNP, Špitálska, Štúrova a Jesenského ulica. Od 17:00 do 17:30 uzatvorili Uršulínska ulica, Nám. SNP, Suché mýto, Hodžovo námestie, Staromestská ulica, Most SNP, Eisteinova ulica a diaľničný obchvat v smere na Trnavu.

Odporúčania polície

„Vodičov, ktorí plánujú na príchod do Bratislavy využiť diaľnicu D1 žiadame, aby tak spravili najneskôr do 10:00, následne vodičom odporúčame využitie diaľnice po 12:00. V popoludňajších hodinách žiadame vodičov, ktorí budú chcieť na opustenie Bratislavy využiť diaľnicu D1, aby tak spravili v čase najneskôr do 16:00, následne vodičom odporúčame využitie diaľnice v čase po 18:00,“ písalo sa v správe od polície.

„Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave účastníkov cestnej premávky žiada, aby pri prejazde uvedenými úsekmi zvýšili pozornosť a riadili sa pokynmi polície. V prípade, ak je to možné, vodičov žiadame, aby sa uvedeným úsekom vyhli a na prejazd využili alternatívnu trasu. Vodičov zároveň vyzývame, aby na cestách zvýšili svoju trpezlivosť,“ dodala polícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emmanuel Macron
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR