Do Bratislavy zavítajú The Young Gods aj N.O.H.A.

The Young Gods
The Young Gods Foto: youtube.com

BRATISLAVA 21. decembra (WEBNOVINY) – Do bratislavského Majestic Music Clubu (MMC) zavítajú v prvých mesiacoch budúceho roka švajčiarska kapela The Young Gods ako aj flamenco-breakbeatová úderka Noise of the Human Art (N.O.H.A.).

Mladí bohovia odohrajú svoj koncert 9. februára, N.O.H.A. zahrá v MMC 19. marca. V programe klubu na najbližšie mesiace okrem toho pribudol koncert Slobodnej Európy, ktorú 3. marca podporia českí rockabilly-punkeri The Gangnails a ďalšie kapely.

Švajčiarske zoskupenie The Young Gods, jedna z najvplyvnejších nezávislých kapiel z 90. rokov, má svoje korene v electronic body music a industriale, ku ktorým postupne pridávala prvky z iných žánrov. Ich súčasný zvuk sa dá označiť za mix The Doors a The Prodigy. Kapelu, ktorá hrá už 25 rokov, označujú za svoj veľký vzor hudobníci ako Mike Patton, David Bowie či The Edge z U2. Na aktuálnom turné k albumu Everybody Knows (2010) odznejú nové veci a rovnako ich staršie hity ako Kissing The Sun či Skinflowers.

The Young Gods už v Bratislave vystúpili v roku 2005, aktuálne turné je však po dlhom čase prvé ne-akustické a kapela sa ním vracia ku svojím tvrdším koreňom. Po roku od úspešného koncertu v MMC sa do Bratislavy vracia španielsko-americko-nemecko-česká formácia N.O.H.A. so svojím mixom drum’n’bassu, breakbeatu, španielskeho flamenca, balkánskej hudby, džezu a rapu. Okrem hitov ako Tu Cafe, Base from Above či Balkan Hot Step odprezentuje speváčka Minerva Diaz Perez, rapper Chevy a ich ansámbl aj materiál z nového albumu. Noise of the Human Art podporí svojím DJ-ským setom B-Complex, postupne budú pribúdať aj ďalšie predkapely a DJ-i.

Agentúru SITA informovala usporiadateľská agentúra Ore Pole.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Bowie