Do Holandska doviezli ďalšie telá obetí zrúteného lietadla

Experti prehľadávajú trosky boeingu, chýbajú desiatky tiel
Austrálski experti prehľadávajú miesto leteckého nešťastia na Ukrajine, pri ktorom zahynulo 298 ľudí. Donecký región, Ukrajina, 1. augusta 2014. Foto: SITA/AP

EINDHOVEN 28. novembra (WEBNOVINY) – Holandské vzdušné sily v piatok dopravili na letisko v Eindhovene šesť rakiev s telesnými pozostatkami obetí júlového zrútenia boeingu Malaysia Airlines na nepokojnom východe Ukrajiny, ktoré našli na mieste tragédie a nepodarilo sa ich zatiaľ identifikovať.

Obrazom: Na Ukrajine sa zrútil boeing

Prílet sprevádzal obrad za účasti holandského premiéra Marka Rutteho, členov jeho kabinetu a pozostalých, na čo rakvy autami previezli na základňu v meste Hilversum, kde odborníci pracujú na idenfifikácii všetkých 298 cestujúcich a členov posádky letu MH17. Úpešní boli doteraz v 289 prípadoch.

Malajzijský Boeing 777 smerujúci z Amsterdamu do Kuala Lumpuru sa zrútil 17. júla v nepokojnej časti Ukrajiny, pričom zahynulo všetkých 298 ľudí na palube. Medzinárodné vyšetrovanie vedie Holandsko, ktoré pri udalosti stratilo 195 občanov. Podľa predbežných zistení boeing poškodilo veľké množstvo predmetov letiacich vysokou rýchlosťou, pričom vyšetrovatelia nevylučujú ani zostrelenie zo vzduchu. Západní predstavitelia z tragédie obviňujú východoukrajinských separatistov používajúcich údajne výzbroj z Ruska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom