Do inteligentných hodiniek od Apple sa vracajú Google Mapy

mapy hodinky aplikácia chytré hodinky
Foto: Getty Images

Google vracia Mapy do náramkových hodiniek od Applu viac ako tri roky po tom, ako službu stiahol zo zariadenia. Aplikácia ponúkne podrobnú navigáciu na miesta, ktoré majiteľ uloží v hodinkách. Môžu takisto nastaviť cieľové miesto v smartfóne a potom sa riadiť hodinkami.

Google v tichosti stiahol Mapy pre Apple Watch v roku 2017, no prisľúbil, že v budúcnosti sa vrátia. Analytici v tom čase uviedli, že niektoré aplikácie v hodinkách nefungujú práve najlepšie. Hovorkyňa Googlu nechcela komentovať, prečo stiahli Mapy, ani prečo sa ich teraz rozhodli vrátiť.

Google v pondelok takisto aktualizoval Mapy pre systém CarPlay od Apple. Aplikácia najnovšie zobrazí na rozdelenej obrazovke mapu a iné funkcie, ako hudbu či kalendár.

Oznam podčiarkol búrlivú povahu vzájomného vzťahu oboch technologických gigantov. Google pre iPhony vytvára niekoľko aplikácií, pričom Apple ponúka konkurenčné služby v mapách, prehľadávaní a iných oblastiach. Obe firmy spolupracujú na spoločnom projekte pre digitálne vyhľadávanie kontaktov s cieľom pomôcť v boji proti šíreniu nového koronavírusu.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie AppleGoogle+