Do karnevalového sprievodu v nemeckom Volkmarsene vrazilo auto, polícia hovorí o útoku

Karneval, nehoda
Pohľad na miesto v nemeckom Volkmarsene, na ktorom strieborný Mercedes vrazil do davu. Foto: Uwe Zucchi/dpa/AP
  • aktualizované 24. februára 19:41

Do karnevalového sprievodu v nemeckom meste Volkmarsen vrazilo auto úmyselne. Hovorca polície Henning Hinn uviedol, že pracujú „s predpokladom, že to bol úmyselný čin“.

Prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom informovala, že na mieste zatkli 29-ročného muža, ktorého vyšetrujú na základe podozrení z pokusu o vraždu. Motív jeho konania zatiaľ nie je známy, no vyšetrovatelia pracujú s viacerými scenármi.

Hovorca frankfurtskej prokuratúry Alexander Badle oznámil, že zranenia utrpelo zhruba 30 ľudí vrátane detí. Hospitalizovali ich v okolitých nemocniciach, pričom niektorí majú život ohrozujúce zranenia. Zranený je aj podozrivý.

Záchranári zriadili v lekárni vo Volksmarsene, ktorý leží v spolkovej krajine Hesensko zhruba 280 kilometrov juhozápadne od Berlína, provizórnu kliniku. Tam ošetrili ľahko zranených, informovali regionálne noviny Frankfurter Rundschau.

Svedkovia, ktorých citujú Frankfurter Rundschau, uviedli, že vodič strieborného Mercedesu obišiel bariéru, ktorá oddeľovala premávku od sprievodu. Na záberoch z miesta udalosti možno vidieť, že má auto lokálnu poznávaciu značku.

Polícia v západnom Hesensku na Twitteri uviedla, že všetky karnevalové oslavy v krajine v pondelok po udalostiach vo Volksmarsene z preventívnych dôvodov ukončili.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom