Do kín príde nový Spider-Man, striptéri aj domáca komédia

Amazing Spider Man_Andrew Garfield
Andrew Garfield ako Peter "Spider-Man" Parker vo filme Amazing Spider-Man Foto: Columbia - Sony Pictures, Jaimie Trueblo

Štvrtok 12. júla prinesie do slovenských kín štyri novinky – akčné, dobrodružné fantasy Amazing Spider-Man, romantickú dramédiu Až vyjde mesiac, komédiu Magic Mike a domácu hudobnú komédiu Tak fajn.

Návrat stredoškoláka Spider-Mana

Akčné dobrodružné fantasy Amazing Spider-Man prináša nové spracovanie príbehu obľúbeného superhrdinu.

Stredoškolák Peter Parker (Andrew Garfield) medzi svojimi rovesníkmi nie je veľmi obľúbený. Rodičia ho už v detstve zámerne dali do výchovy strýkovi Benovi (Martin Sheen) a tete Mayi (Sally Field), aby ho uchránili pre hroziacim nebezpečenstvom.

Tak ako väčšina tínedžerov, sa aj Peter snaží zistiť, kým vlastne je a prečo sa z neho stal človek, ktorým je. Zároveň však má plnú hlavu starostí so svojou prvou stredoškolskou láskou Gwen Stacy (Emma Stone).

Keď Peter objaví tajomný kufrík, ktorý patril jeho otcovi, pustí sa do pátrania po príčinách zmiznutia svojich rodičov, ktoré ho zavedú do spoločnosti Oscorp a do laboratória bývalého otcovho kolegu, doktora Curta Connorsa (Rhys Ifans).

Kým Spider-Manovi je predurčené, aby sa stretol s Connorsovým „druhým ja“ Lizardom, Peter je nútený urobiť zásadné rozhodnutie o spôsobe využitia svojich schopností, ktoré navždy zmenia jeho život a ovplyvnia jeho cestu k hrdinstvu…

Snímka v réžii Marca Webba, o ktorej scenár sa postarali James Vanderbilt, Alvin Sargent a Steve Kloves, sa do slovenských kín dostane v pôvodnom znení s titulkami i v českom dabingu.

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 75% (95 hodnotení)

www.imdb.com: 7,7 z 10 (hodnotenia 44 846 používateľov)

www.rottentomatoes.com: kritici – 74% (242 recenzií) / užívatelia – 84% (291 053 hodnotení)

Deti na úteku a hviezdne herecké obsadenie pod taktovkou Wesa Andersona

Až vyjde mesiac
Foto: Focus Features

Príbeh svojráznej komédie Až vyjde mesiac režiséra Wesa Andersona sa odohráva v 60. rokoch 20. storočia na romantickom pobreží Nového Anglicka.

Sam (Jared Gilman) a Suzy (Kara Hayward) majú dvanásť rokov a spája ich rovnaký problém – nerozumejú si so svojím okolím.

Na prvý pohľad sa do sebe zaľúbia, uzatvoria tajnú dohodu a pripravia veľkolepý plán – po roku od ich prvého stretnutia spolu utečú do divočiny.

Ich zmiznutie obráti život pokojného mestečka hore nohami. Obyvatelia začnú pod vedením miestneho šerifa (Bruce Willis) veľké pátranie po dvojici malých utečencov.

Okrem rodičov (Bill Murray, Frances McDormand) mladej dievčiny, sa po ich stopách vydáva i vedúci miestnych skautov (Edward Norton) s celým oddielom, sociálna pracovníčka (Tilda Swinton) a ďalší dobrovoľníci…

Film Až vyjde mesiac, ktorého scenár napísal Wes Anderson spolu s Romanom Coppolom, bol jedným z tohtoročných kandidátov na Zlatú palmu v Cannes.

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 85% (182 hodnotení)

www.imdb.com: 8,3 z 10 (hodnotenia 15 566 používateľov)

www.rottentomatoes.com: kritici – 94% (165 recenzií) / užívatelia – 91% (61 409 hodnotení)

Pohľad do zákulisia mužského striptízu zo spomienok Channinga Tatuma

Magic Mike
Foto: Warner Bros. Pictures

Komédia Magic Mike režiséra Stevena Soderbergha divákom a diváčkam otváre dvere do sveta mužských striptérov.

Snímka, ktorej scenár napísal Reid Carolin, je inšpirovaná skúsenosťami Channinga Tatuma z čias, keď pracoval ako striptér a o hereckej kariére len sníval.

Tridsaťdvaročný Tatum však vo filme nehrá sám seba, ale svojho staršieho poradcu Mikea. Postavu, ktorej predobrazom bol Tatum, stvárnil Alex Pettyfer.

V úlohe Dallasa – vyslúžilého striptéra a súčasne majiteľa klubu, v ktorom Mike so svojím žiakom vystupujú, sa predstaví Matthew McConaughey.

V ďalších úlohách účinkujú Olivia Munn, Matt Bomer, Joe Manganiello, Betsy Brandt, Mircea Monroe, Riley Keough, Adam Rodriguez, Kevin Nash, Cody Horn, Micaela Johnson, James Martin Kelly, Reid Carolin alebo Gabriel Iglesias.

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 68% (84 hodnotení)

www.imdb.com: 6,5 z 10 (hodnotenia 6 236 používateľov)

www.rottentomatoes.com: kritici – 77% (132 recenzií) / užívatelia – 69% (49 534 hodnotení)

Domáca komédia o nepodarenej dovolenke

Tak fajn
Foto: Continental Film

Domáca filmová novinka Tak fajn v réžii Pavla Janíka je ľahká letná romantická hudobná komédia o nepodarenej dovolenke v Chorvátsku. Režisér Janík pritom napísal aj scenár snímky a postavil sa tiež za kameru.

Milan (Marián Labuda ml.) sa rozhodne svoju peknú priateľku Beatu (Barbora Žilecká) požiadať o ruku na romantickej dovolenke a večný párty živel Miki (Tomáš Palonder) to chce zorganizovať.

Veci sa mu však vymykajú z rúk a tak sa diváci a diváčky stávajú svedkami situácií, ktoré su dobre myslené, ale takmer nikdy tak nedopadnú.

O soundtrack filmu sa postarali Peter Cmorik, Robo Grigorov, Elán, IMT Smile, Popcorn Drama, Peter Bič Project, Bruno Benetton, Rastislav Dubovský a Slušní chlapci. V ďalších úlohách účinkujú napríklad Zuzana Norisová a Marián Labuda.

Informácie pochádzajú z webových stránok www.itafilm.sk, www.magicboxslovakia.sk, www.forumfilm.sk a www.continental-film.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián LabudaMatthew McConaugheyPeter BičPeter CmorikRobo GrigorovWes Anderson