Do kín príde skutočný príbeh aj horor o záhadných vraždách

7 dní hříchů
Ondřej Vetchý vo filme 7 dní hříchů Foto: ITAFilm

BRATISLAVA 31. októbra (WEBNOVINY) – Začiatok novembra prináša do slovenských kín dve filmové novinky – českú drámu 7 dní hříchů a horor Sinister.

Historická dráma podľa skutočného príbehu

Dráma 7 dní hříchů v réžii Jiřího Chlumského vznikla podľa skutočného príbehu a námetu Josefa Urbana, ktorý sa postaral aj o scenár.

Hlavnými hrdinami príbehu, ktorý sa skutočne odohral v máji 1945 na Šumpersku, sú manželia Agnes (Vica Kerekes) a Jan (Ondřej Vetchý).

Útek nemeckej manželky českého poľovníka je zahalený tajomstvom. Je koniec vojny, do pohraničia sa vracajú Česi z vnútrozemia, vznikajú gardy a prichádzajú vojaci.

Osud v tom čase zvedie dohromady štvanca Jana a jeho nemeckého švagra Jürgena (Jarek Hylebrant), ktorý sa práve vrátil z východného frontu. Obaja hľadajú Agnes.

Tú v súvislosti s jej desivým svedectvom prenasleduje najmocnejší muž okresu. Len ona sama pritom vie, kto a prečo ju hľadá.

Okrem Ondřeja Vetchého, Vice Kerekes a Jarka Hylebranta si v snímke zahrali aj Attila Mokoš, Jiří Schmitzer, Igor Bareš, Fedor Bondarchuk, Anna Šišková, Norbert Lichý a ďalší.

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 45% (47 hodnotení)

Autor detektívok pátra po záhadnom vrahovi

Sinister
Foto: Continental Film

Horor Sinister scenáristu a režiséra Scotta Derricksona, ktorý spolupracoval na scenári s C. Robertom Cargillom, v sebe spája prvky kriminálky a nadprirodzeného trileru.

Autor detektívnych románov Ellison Oswalt (Ethan Hawke) objaví na povale svojho nového domu staré filmové pásy súvisiace so záhadnými vraždami, ktoré sa tam kedysi stali, a použije ich ako inšpiráciu pre svoju novú knihu.

Pátraním po vrahovi však skríži cestu celej svojej rodiny s neznámou nadprirodzenou bytosťou a svoju ženu Tracy (Juliet Rylance) i deti Ashley (Clare Foley) a Trevora (Michael Hall D’Addario) tak vystaví obrovskému nebezpečenstvu.

Vo filme si zahrali aj Vincent D’Onofrio, James Ransone, Fred Dalton Thompson a ďalší.

HODNOTENIE

www.csfd.cz: 80% (28 hodnotení)

www.imdb.com: 7,2 z 10 (hodnotenia 9 912 používateľov)

www.rottentomatoes.com: kritici – 62% (120 recenzií) / používatelia – 65% (38 110 hodnotení)

Informácie pochádzajú z webových stránok www.itafilm.sk a www.continental-film.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna Šišková