Do Košíc prišiel projekt X Apartments, divadlo bude v bytoch

Bez názvu
Najmenšie divadlo sveta sa nachádza v Rakúsku Foto: www.gentside.com

KOŠICE 26. septembra (WEBNOVINY) – Prvýkrát sa vo štvrtok v Košiciach uskutoční projekt unikátnych divadelných predstavení v súkromných bytoch X Apartments a potrvá do 29 septembra.

Diváci, v jednom byte maximálne dvaja, budú mať možnosť navštíviť 14 predstavení vytvorených špecificky pre X Apartments Košice umelcami z Nemecka, Veľkej Británie, Libanonu, Austrálie, Poľska, Rakúska a Slovenska.

Predstavenia sa budú konať pozdĺž dvoch divadelných trás v dvoch mestských častiach, a to Košice – Šaca a Staré Mesto.

Všetky predstavenia sa odohrajú v súkromných bytoch alebo v iných málo dostupných priestoroch, kam ľudia bežne nechodia. Diváci sa pešo vydajú vždy po dvoch z počiatočného bodu trasy podľa popisu.

Trasa pre Staré Mesto, ktorá odhalí menej známe zákutia, sa začína pri niekdajšom kine Úsmev, pre Šacu, ktorej témou je život v tieni hutníckej fabriky, na parkovisku pri Gazdovskej pivnici. Na každej z trás navštívia sedem produkcií rôznych umeleckých žánrov – divadlo, opera, tanec, hudba, výtvarné umenie – v siedmich rôznych bytoch. Predstavenia sa budú opakovať v desaťminútových intervaloch, vždy len pre dvoch divákov. Prejsť jednu trasu trvá zhruba tri hodiny.

X Apartments je divadelný formát významného nemeckého divadelného režiséra Matthiasa Lilienthala (1959), v rámci ktorého sa predstavenia odohrávajú priamo v súkromných bytoch. Formát, s ktorým Lilienthal pracuje od roku 2002, priniesol do Košíc Goethe inštitút pri príležitosti roka Európskeho hlavného mesta kultúry.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom