Do ktorej skupiny patríte vy?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
IBM
Foto: Ilustračné, SITA/AP

ARMONK, N.Y/BRATISLAVA 26. apríla (WBN/PR) – Nová štúdia od IBM z oblasti médií a zábavy odhaľuje, že vďaka rýchlosti akou si spotrebitelia zvykajú na rastajúci počet digitálnych zariadení, začínajú sa formovať štyri nové typy „digitálnych osobností“. Spoločnosti musia preto prichádzať s inovatívnymi obchodnými riešeniami, ktoré poskytujú používateľom personalizovanejší zážitok.

Štúdia „Beyond Digital“ vykresľuje obraz spoločnosti, ktorá si závratnou rýchlosťou osvojuje širokú škálu digitálnych zariadení. Avšak na rozdiel od všeobecnej mienky, väčšina z nich nie sú vysokoškolskí študenti. Napríklad, 65 percent respodentov vo veku od 55 do 64 rokov pri sledovaní televízie surfuje po internete a smskuje s priateľmi. Z respondentov nad 65 rokov až 49 percent surfuje po webových stránkach a 30 percent pri sledovaní televízie posiela smsky. Vyše 82 percent opýtaných vo veku od 18 do 64 rokov využíva prepojené digitálne zariadenia.

Podľa výsledkov štúdie sa spotrebitelia v Číne a USA čoraz viac odkláňajú od tradičných foriem médií a na získanie aktuálnych správ uprednosťujú online zdroje.

Nové osobnosti

Dnešní zákazníci požadujú okamžitý prítup k personalizovanejšiemu obsahu podľa ich požiadaviek. S rastúcim množstvom digitálnych zariadení už nie je jednostranná komunikácia a distribúcia dostačujúca. Podľa štúdie väčšina používateľov spadá do jednej zo štyroch kategórií:

Odborníci na efektivitu – 41 percent respodentov používa digitálne zariadenia a služby na uľahčenie každodenných činností. Radšej posielajú email ako list, na komunikáciu používajú Facebook, na internet sa pripájajú cez mobily a nakupujú v online obchodoch.

Králi obsahu – pravidelne hrajú online hry, sťahujú si filmy či hudbu a televíziu sledujú online. Z celkového počtu respodentov tvoria 9 percent a v drvivej väčšine sú to muži.

Spoločenskí „maniaci“ – kladú dôraz na sociálnu interakciu. Musia mať neustály kontakt s priateľmi, bez ohľadu na miesto a čas. Až 15 percent opýtaných pravidelne udržuje a aktualizuje sociálne siete, taguje a komentuje online fotky a pozerá si videá iných užívateľov.

Majstri spojenia – 35 percent využíva pokročilejší prístup k sledovaniu médií. Mobilné zariadenia a aplikácie na Smartphonoch používajú na hranie online hier, počúvanie hudby, pozeranie videí, sledovanie správ, počasia, športu,….

Prieskum sa uskutočnil na vzorke 3800 respondentov v šiestich krajinách sveta – Čína, Francúzsko, Nemecko, Japansko, Spojené kráľovstvo a Spojené štáty americké. Na hodnotení spotrebiteľského správania v digitálnom svete sa podieľali predstavitelia z oblasti vysielania, vydavatelia, agentúry poskytujúce mediálne služby, či telekomunikační poskytovatelia.

Výsledky štúdie nájdete: https://www.ibm.com/services

O IBM

Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva takmer 400 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej novým generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav Šebo
Firmy a inštitúcie IBM