Do parlamentu sa vrátila noblesa, tvrdí Renáta Zmajkovičová

Renáta Zmajkovičová
Renáta Zmajkovičová Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 16. júla (WEBNOVINY) – Národná rada SR je podľa podpredsedníčky parlamentu Renáty Zmajkovičovej v tomto volebnom období kultivovanejšia ako to bolo za bývalej vládnej koalície.

Ako povedala Zmajkovičová pre agentúru SITA, dôvodom je fakt, že Smer-SD nastúpil trend správnej komunikácie.

„Síce aj dnes existuje opozícia, ale všetko je o komunikácii. Smer ako vládna strana, ktorá má silu 83 poslancov, vie veľmi dobre komunikovať a opozícii ukazuje ústretovosť,“ povedala.

Zmajkovičová vidí krok dopredu aj v porovnaní s volebným obdobím v rokoch 2006 až 2013, keď Smer-SD vládol spolu s SNS a ĽS-HZDS.

Veľa farieb v koalícii

Parlament
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

„Tak ako v manželstve, biznise alebo kdekoľvek, máte partnerov a musíte istým spôsobom robiť ústupky, musíte s nimi trošku inak komunikovať. Aj keď je politická strana silná, tak má určitý cieľ. A aby ste ten cieľ naplnili, tak musíte urobiť nejaké ústupky. Takže aj v koalícii nie je len čierna a biela, je tam veľa farieb,“ povedala s tým, že teraz posun dopredu je v tom, že Smer-SD si uvedomuje svoju zodpovednosť, lebo každý očakáva, čo urobí vláda jednej strany.

„Som presvedčená, že aj naše prvé kroky sú vyslovene o ponúknutí a ukázaní toho, že chceme spolupracovať,“ dodala.

Rokovací poriadok stále so sebou

Jana Laššáková
Foto: SITA/Diana Černáková

Zmajkovičová má pri vedení schôdzí NR SR rokovací poriadok vždy pri sebe. „Opakovanie je matka múdrosti, ale môžu vzniknúť aj situácie, keď si človek nie je úplne istý a v takom prípade je dobré ho mať pri sebe,“ povedala.

Podpredsedníčka NR SR nemá pri vedení schôdzí problém so žiadnym poslancom.

„Aj mnohí bývalí koaliční poslanci, ako keby sa zrazu vrátili do klasického parlamentného štandardu a noblesy, čo v predchádzajúcom volebnom období nebolo a bolo mi to ľúto. Parlamentná noblesa sa v predchádzajúcom volebnom období vytratila. Zdá sa mi akoby teraz mnohí poslanci pochopili, že úroveň parlamentu musí byť vyššia, pretože sme vzorom pre všetkých ľudí, ktorí si nás zvolili,“ zdôraznila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Renáta Zmajkovičová
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky