Do parlamentu zasadne šesť strán, medzi nimi aj národniari

Voľby
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 18. novembra (WebNoviny.sk) – Keby boli parlamentné voľby tento víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD so ziskom 39 percent. Ako vyplýva z prieskumu agentúry FOCUS, do parlamentu by sa dostalo šesť strán.

Stranu #Sieť by volilo 12,9 percenta ľudí, kresťanskí demokrati (KDH) by získali 7,7 percenta hlasov a strana Most-Híd sedem percent. Slovenskú národnú stranu chce podľa prieskumu voliť šesť percent respondentov a stranu SaS 5,2 percenta.

Do parlamentu by sa nedostala koalícia OľaNO-Nova (6,6 %), SMK (4,1 %) ani SDKÚ-DS (3 %). Strana Smer-SD by mala v parlamente 75 poslancov, strana #Sieť 25, KDH 15, Most-Híd 13, SNS 12 a SaS desať zákonodarcov. Voliť by nešlo 15,3 percenta opýtaných a 11 percent nevedelo alebo nechcelo odpovedať.

Agentúra FOCUS prieskum uskutočnila v dňoch 3. až 11. novembra formou osobného dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1034 respondentov vo veku nad 18 rokov, ktorí reprezentujú populáciu Slovenska z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia. Respondentom položili otázku – „Predstavte si, že by sa parlamentné voľby konali tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany. Ktorej strane by ste dali svoj hlas“?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom